Гроссі і Галущенко розповіли про критичну ситуацію з персоналом на ЗАЕС

Скорочення персоналу Запорізької АЕС вплине загалом на функціонування об'єкту та ядерну безпеку. Про це заявили гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі та міністр енергетики України Герман Галущенко на спільній пресконференції в Києві 6 лютого, пише "Суспільне".

"Ми піднімаємо питання достатньої кількості персоналу на майданчику. Порівнюючи з нормальною кількістю персоналу, що має бути на станції - це понад 10 тисяч, зараз ми спостерігаємо суттєве скорочення, на половину", - сказав Гроссі.

Він підкреслив, що наразі оператори станцій та персонал ліцензовані, що дуже важливо, й у МАГАТЕ стурбовані тим, що замість цього персоналу на об'єкт прийдуть кадри без ліцензій.

"Мова йде про близько 400 людей, які є висококваліфікованими - це персонал, який має ліцензію на виконання, тому їх не можна просто забрати. Очевидно, що ті, хто їх замінятиме, вони не матимуть ліцензії і це вплине на роботу. І оскільки це вплине на роботу, то вплине загалом на функціонування цього об'єкту та ядерну безпеку", - сказав з цього приводу Галущенко.

Раніше повідомлялось, що гендиректор МАГАТЕ у Києві зазначив чутливі питання щодо окупованої Запорізької АЕС.

Статті

Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Світ
10.04.2024
09:04

"Для захисту залишається мало що, крім молитви". Огляд західних медіа

"Якби це залежало від мене, я б перестріляла цих виродків... і стерла б Бєлгород з лиця землі"". "Гострі слова Тимохіної вражають, адже вона народилася в Росії і більшість її родичів досі живуть там, – зазначили у британському виданні.
Всі статті