Гроссі і Галущенко розповіли про критичну ситуацію з персоналом на ЗАЕС

Скорочення персоналу Запорізької АЕС вплине загалом на функціонування об'єкту та ядерну безпеку. Про це заявили гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі та міністр енергетики України Герман Галущенко на спільній пресконференції в Києві 6 лютого, пише "Суспільне".

"Ми піднімаємо питання достатньої кількості персоналу на майданчику. Порівнюючи з нормальною кількістю персоналу, що має бути на станції - це понад 10 тисяч, зараз ми спостерігаємо суттєве скорочення, на половину", - сказав Гроссі.

Він підкреслив, що наразі оператори станцій та персонал ліцензовані, що дуже важливо, й у МАГАТЕ стурбовані тим, що замість цього персоналу на об'єкт прийдуть кадри без ліцензій.

"Мова йде про близько 400 людей, які є висококваліфікованими - це персонал, який має ліцензію на виконання, тому їх не можна просто забрати. Очевидно, що ті, хто їх замінятиме, вони не матимуть ліцензії і це вплине на роботу. І оскільки це вплине на роботу, то вплине загалом на функціонування цього об'єкту та ядерну безпеку", - сказав з цього приводу Галущенко.

Раніше повідомлялось, що гендиректор МАГАТЕ у Києві зазначив чутливі питання щодо окупованої Запорізької АЕС.

Статті

Країна
30.05.2024
09:14

“Поміняти парадигму”. Військовослужбовці розповідають про свій досвід лікування після поранень в Україні

Долю кожного пораненого вирішує, таким чином, військовий лікар, відповідальний за скерування. Деяким щастить потрапити у потрібне місце. Віктору Комарницькому не пощастило.
Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Всі статті