Охочих здатися в полон росіян побільшало одразу на 70% після спецоперації з Мі-8 – ГУР

Одразу на 70% зросла кількість військовослужбовців армії РФ, які хочуть здатися в полон у межах проєкту "Хочу жить", після успішної спецоперації "Синиця", коли російський пілот перегнав бойовий гелікоптер Мі-8 разом з усім екіпажем до України. Про це розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов в ефірі "Радіо Свобода".

"Є дуже (великий - ред.) стрибок по лінії "Хочу жить" окремо і по інших каналах зв’язку. Після успішної операції "Синиця" з Мі-8 і пілотом, скажімо, збільшилась кількість військовослужбовців армії РФ, які розглядають для себе подібний сценарій. Звернення на державний проєкт "Хочу жить! – стрибок відбувся приблизно на 70% за день", - заявив Юсов.

Прокоментував Юсов також інформацію з Телеграм-каналів, що нібито особі, яка передасть Україні винищувач МіГ, дадуть 2 млн доларів.

"Ця інформація носить більше характер такої легенди і народної ініціативи. Але, звичайно, винагорода за МіГ буде", - зазначив він.

Раніше Головне управління розвідки Міноборони України оприлюднило документальний фільм "Збиті льотчики росії", у якому, серед іншого, вперше показали російського пілота, який перегнав до України російський гелікоптер Мі-8 у межах спецоперації під кодовою назвою "Синиця". Як стверджує ГУР, льотчик – Максим Кузьмінов, він служив у 319-му окремому вертолітному полку армійської авіації РФ – в/ч 13984 із пунктом постійної дислокації у Приморському краї РФ.

Як повідомлялося, проєкт "Хочу жить", що приймає звернення російських військових щодо добровільної здачі в полон, за рік отримав 22 тисячі звернень.

Статті

Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Всі статті