Німеччина та Нідерланди готові продовжувати підтримку України - спільна заява

Німеччина і Нідерланди заявили про готовність продовжувати підтримку України. Відповідні заяви зробили керівники урядів обох країн Олаф Шольц і Марк Рютте на спільній пресконференції, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Канцлер Німеччини Олаф Шольц у понеділок закликав західних союзників послати "сигнал" президенту росії путіну, відновивши підтримку України, оскільки політичні розбіжності загрожують перешкодити наданню допомоги.

Війна Росії в Україні - це війна, яка, ймовірно, "затягнеться надовго", сказав Шольц.

"Тому важливо сформулювати довгострокову перспективу, згідно з якою ми готові підтримувати Україну доти, доки це необхідно, і тією мірою, якою це необхідно", - наголосив він.

За словами Шольца, путін "сподівається, що готовність наших країн зробити те, що необхідно, і сформулювати необхідну підтримку зменшиться".

"Це було б дуже важливим посланням, якби ми сказали йому: не розраховуйте на це," - додав канцлер.

У свою чергу прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте висловив упевненість у тому, що Нідерланди продовжать підтримувати Україну, після того як ультраправі перемогли на національних виборах минулого місяця.

"Я переконаний, що в Нідерландах у нас є значна більшість... проукраїнськи налаштованого населення, яке забезпечить нам подальшу підтримку України", - сказав Рютте.

Нагадаємо, раніше Шольц пообіцяв, що підтримає Україну, якщо інші союзники ослабнуть. 

Як повідомлялося, Нідерланди виділяють додаткові 2 млрд євро для підтримки України.

Статті

Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Всі статті