Навчання з цивільного захисту, необхідне для роботи після деокупації, пройшли понад 130 представників адміністрацій і держустанов Луганщини з початку року

Понад 130 представників військових адміністрацій і державних установ Луганської області пройшли навчання з питань цивільного захисту з початку поточного року, отримавши знання та навички, які будуть необхідні для роботи в області після її деокупації. Про це "ОстроВу" повідомив заступник начальника (з навчально-виробничої роботи) Навчально-методичного центру з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності (НМЦ ЦЗ та БЖД) Луганської області Федір Олешко.

"За період з початку року по теперішній час в Центрі пройшли навчання вже 132 слухачі від кількох військових адміністрацій Луганщини, а також керівники низки обласних установ", - сказав Олешко.

Уточнюється, що слухачами курсів від НМЦ ЦЗ та БЖД Луганської області з початку року стали представники Лисичанської й Рубіжанської міських військомих адміністрацій, а також військових сільських і селищних адміністрацій Сватівського, Старобільського й Щастинського районів. Крім того, навчання пройшли керівники структурних підрозділів Державної екологічної інспекції у Луганській області, Управління Державної міграційної служби (ДМС) у Луганській області, Управління Державної казначейської служби Луганської області, ГУ Пенсійного фонду України в Луганській області, ГУ держгеокадастру у Луганській області, Управління поліції охорони в Луганській області й Головного управління статистики.

За словами Федора Олешка, луганський Центр - єдиний в Україні серед таких же установ в інших областях, який вже понад два роки працює в дистанційному режимі через практично повну окупацію області. Навіть Центри Донецької, Запорізької й Херсонської областей, попри окупацію значних територій, мають змогу вживу працювати безпосередньо у своїх регіонах. 

"Попри те, шо всі без винятку наші співробітники є вимушеними переселенцями та розкидані по різних регіонах України, Центр на рівні з іншими регіональними установами виконує всі завдання, які надходять від керівництва ДСНС України", - зазначив Олешко.

За його словами, за минулий 2023 рік Центр навчив 188 осіб - фахівців та представників керівного складу області, у тому числі, як повідомляв "ОстроВ", заняття відбувались у живому форматі у Дніпрі.

Під час навчання у Центрі основна увага приділяється питанням діяльності суб’єктів забезпечення цивільного захисту після деокупації території Луганської області, а також забезпечення безпеки посадових осіб, працівників в умовах існуючих загроз, перш за все - воєнного характеру. Крім того, надається методична допомога установам та організаціям області, які працюють на підконтрольній українській владі території, щодо навчання різних категорій населення дій у надзвичайних ситуаціях.

Уточнюється, що Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області, як і багато установ, підпорядкованих ДСНС України, ще у 2014 році релокувався з Луганська в місто Сєвєродонецьк. Після релокації у 2014 році менш ніж за півроку було відновлено втрачену документацію установи, знайдено приміщення, облаштовані навчальні класи, прийняті на роботу нові викладачі і майстри виробничого навчання. Після 24 лютого 2022 року співробітники Центру перейшли на дистанційний формат роботи. Центр відновив співпрацю з понад 100 закладами освіти Луганської області, які переміщені з окупованої території і також проводять свою діяльність дистанційно.

"Попри складні умови праці та обмежену кількість працівників, ми докладаємо максимум зусиль, щоб зберегти традиції і потенціал Центру для його майбутнього відновлення на деокупованій Луганщині", - каже заступник начальника установи.

Раніше повідомлялось, що Луганська й Волинська обласні бібліотеки за участі переселенців організували дискусію щодо культурного зв'язку між регіонами.

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті