На Старобільщині вже можна перевести гривню в готівку без відсотка, адже декому вона потрібна саме на карті – джерело

В окупованому Старобільському районі іноді вже можна роздобути готівкову гривню, якщо вона в тебе є на банківській карті, не сплачуючи за це відсоток. Про це повідомляє джерело "ОстроВа" – місцевий мешканець 22 липня.

"Справа в тому, що декому зараз гривня потрібна саме безготівкова, на картці, і такі люди без будь-якого відсотка готові надати іншим готівку, щоб їм таку саму суму перевели на карту, – пояснює співрозмовник "ОстроВа". – Так, наприклад, відбувається і в моєму випадку – мені потрібна саме безготівкова гривня".

Він уточнює, що безготівкова гривня потрібна для того, щоб надсилати її за допомогою інтернет-банкінгу ("Приват24" тощо) дітям, які зуміли виїхати на територію, підконтрольну Україні.

Чоловік підкреслює, що така "обналічка по-сусідськи" особливо зручна для мешканців сіл: "Не треба спеціально для того, щоб роздобути готівку, їхати в місто, і ще й за дорогу платити".

У той же час в окупації розплачуватись гривнею в магазинах стає все більш складно, адже окупанти штучно намагаються зрівняти курс гривні до російського рубля (наразі він становить 1:1,5).

Тим не менш, багато хто продовжує вести розрахунки в гривні, у тому числі за перевезення, домашні продукти тощо.

Уточнюється, що гривню на картки отримують здебільшого пенсіонери (крім тих, кому до російського вторгнення у віддалені села пенсію приносили співробітники "Укрпошти"), ті місцеві мешканці, кому з тих чи інших причин продовжують виплачувати гривнею зарплату тощо.

Як підкреслює співрозмовник "ОстороВа", банкоматів чи відділень українських банків на території немає з початку окупації. Отже, "обналичить" гривню можна лише неофіційно – у знайомих, які потребують безготівкової валюти (без відсотка), або в тих, хто цим підзаробляє (зараз вартість такої послуги не перевищує 8%).

Уточнюється, що в перші тижні окупації цей відсоток нерідко досягав 30.

Раніше "ОстроВ" розповідав про те, яким чином і за який відсоток можуть зняти свої пенсії готівкою ті пенсіонери, що лишились в окупації.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті