На окупованих територіях декілька єпархій УПЦ МП перереєструвалися в російському Мін'юсті

П'ять єпархій УПЦ МП на окупованих територіях перереєструвалися в Міністерстві юстиції росії. Про це пише LB.ua. цитуючи шеф-редакторку Соню Кошкіну.

Вона прокоментувала скріншот указу митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона на офіційному бланку РПЦ.

"Бачимо, що донецький Іларіон уже зовсім не УПЦ МП, натуральне РПЦ. Що випливає з його підпису на офіційному бланці... Хіба вони перейшли під омофор Москви, слідом за Кримом та іншими, спитаєте ви? Ні. Але вони переєструвалися в російському Мін’юсті! Щоб бути повноцінним суб’єктом правових відносин в полі РФ", - пояснила Кошкіна.

Вона також повідомила, що станом на зараз з епархій УПЦ МП, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях, в Мін’юсті РФ перереєстровані:

  • Донецька і Горлівська ("ДНР")
  • Луганська і Ровеньківська (ЛНР")
  • Бердянська в Запорізькій області.

"Северодонецька, Херсонська, Новокаховська і Запорізька поки тримаються. А донецький Іларіон продовжує залишатися членом Священного Синоду УПЦ МП", - додала шеф-редакторка.

Як повідомлялося, настоятель Української православної церкви Московського патріархату Митрополіт Павло переніс інфаркт міокарду.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті