На місці Каховської ГЕС доведеться будувати нову станцію "з нуля" - на це піде не менше 5 років

Каховська ГЕС не підлягає відновленню, тому на її місці необхідно будувати нову станцію. Про це 7 червня в Telegram повідомив штаб Каховської ГЕС з посиланням на директора "Укргідроенерго" Игор Сирота.

"Відновленню Каховська ГЕС не підлягає. Після деокупації нам доведеться будувати нову станцію. Найперше, що потрібно зробити сьогодні - перегородити зруйновану дамбу і забезпечити водою населення, сільське господарство і промисловість. Уже сьогодні будуть перші проектні рішення з цього питання", - заявив Сирота.

За його словами, будівництво нової станції потребуватиме щонайменше п'яти років - у режимі 24/7. Орієнтовна вартість нового проєкту становитиме щонайменше мільярд доларів.

"Ми ще не знаємо повних масштабів руйнувань: пошкоджено не тільки станцію, а й переїзди, водопостачання, газопостачання. Це складний гідровузол, на розбудову якого потрібен час. Зараз розробляємо проєкт розміщення станції", - додав він.

При цьому Сирота зазначив, що вже зараз потрібно вживати низку заходів - перегородити зруйновану дамбу. А також акумулювати воду на верхніх водосховищах. Це дасть змогу після деокупації якнайшвидше наповнити Каховське водосховище.

Нагадаємо, вже напередодні в "Укргідроенерго" повідомляли, що Каховську ГЕС буде неможливо відновити.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті