На місці Каховської ГЕС доведеться будувати нову станцію "з нуля" - на це піде не менше 5 років

Каховська ГЕС не підлягає відновленню, тому на її місці необхідно будувати нову станцію. Про це 7 червня в Telegram повідомив штаб Каховської ГЕС з посиланням на директора "Укргідроенерго" Игор Сирота.

"Відновленню Каховська ГЕС не підлягає. Після деокупації нам доведеться будувати нову станцію. Найперше, що потрібно зробити сьогодні - перегородити зруйновану дамбу і забезпечити водою населення, сільське господарство і промисловість. Уже сьогодні будуть перші проектні рішення з цього питання", - заявив Сирота.

За його словами, будівництво нової станції потребуватиме щонайменше п'яти років - у режимі 24/7. Орієнтовна вартість нового проєкту становитиме щонайменше мільярд доларів.

"Ми ще не знаємо повних масштабів руйнувань: пошкоджено не тільки станцію, а й переїзди, водопостачання, газопостачання. Це складний гідровузол, на розбудову якого потрібен час. Зараз розробляємо проєкт розміщення станції", - додав він.

При цьому Сирота зазначив, що вже зараз потрібно вживати низку заходів - перегородити зруйновану дамбу. А також акумулювати воду на верхніх водосховищах. Це дасть змогу після деокупації якнайшвидше наповнити Каховське водосховище.

Нагадаємо, вже напередодні в "Укргідроенерго" повідомляли, що Каховську ГЕС буде неможливо відновити.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті