Мобілізованого росіянина закопували живцем за відмову від участі у бойових діях в Україні

У росії мобілізований із Брянської області 25-річний Роман Мартинов заявив, що його били, закопували живцем та імітували розстріл за відмову йти на передову без підготовки та за контакти з журналістами. Про це повідомив голова міжнародної правозахисної групи "Агора" Павло Чіков, - пише ВВС.News.

Правозахисник розповів, що після мобілізації 24 вересня Мартинов опинився на передовій "ЛНР" вже через тиждень (1 жовтня). Наступного дня він відмовився від участі у бойових діях і потрапив у "підвали для відмовників", тобто опинився ув'язнений.

Військовослужбовець повідомив правозахисникам, що після публікації у ЗМІ відео із підвалів із відмовниками у Рубіжному та Кремінній, його катували, звинувачуючи в тому, що він спілкувався з журналістами.

"Била одна людина, кулаками обох рук. Кисті та пальці рук військовослужбовця були в тактичних рукавичках, а удари наносилися в голову і по корпусу. Людина завдала мені не менше трьох ударів кулаком правої руки в лівий бік голови, і не менше трьох ударів кулаком правої руки у ліву сторону корпусу", - розповів Мартинов.

Він заперечував, що спілкувався із журналістами, але йому не повірили. За його розповідями, його ставили обличчям до стіни, лякали пострілами з автомата і з зав'язаними очима та зв'язаними руками кидали у каналізаційний колодязь.

"Колодязь був вузький, порожній, без води, глибиною близько 1,5 метрів. Мені не давали можливості випростатися, я сидів навпочіпки на дні колодязя. Озброєні люди мені сказали, що зараз закопають мене живцем, якщо я не скажу їм правду. Підкріплюючи погрози дією, вони почали скидати земляний ґрунт прямо в колодязь", - стверджує Мартинов.

Адвокат військовослужбовця Максим Гребенюк із проекту "Військовий омбудсмен" подав заяву про злочин на ім'я керівника Головного військового слідчого управління СКР.

Як повідомлялося, військовослужбовця РФ, який відмовився воювати в Україні і був поміщений у підвал у населеному пункті Завітне Бажання Донецької області, було звільнено та повернуто до росії.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті