Міжнародні резерви за підсумками січня скоротилися майже на 5% та становлять $38,5 млрд - НБУ

Міжнародні резерви України cтаном на 1 лютого 2024 року, за попередніми даними, становили 38 525,0 млн дол. США. У січні вони знизилися на 4,9%. Про це повідомив Національний банк України.

Регулятор зазначив, що така динаміка зумовлена валютними інтервенціями НБУ для збереження курсової стійкості, борговими виплатами країни в іноземній валюті та меншими порівняно з попередніми місяцями обсягами надходження міжнародної допомоги.

Загалом упродовж січня 2024 року динаміку міжнародних резервів визначала низка чинників. По-перше, це операції Національного банку на валютному ринку України.

"Національний банк відповідно до балансових даних продав на валютному ринку 2 549,1 млн дол. США та викупив до резервів 16,0 млн дол. США. Отже, чистий продаж валюти НБУ в січні становив 2 533,1 млн дол. США, зменшившись на 29% порівняно з груднем", - йдеться у повідомленні.

По-друге, - надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу.

На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло 898,9 млн дол. США. З цієї суми:

  • 512,1 млн дол. США – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП);
  • 386,8 млн дол. США – позикові та грантові кошти від Японії, що надійшли через Світовий банк.

За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті виплачено 441,6 млн дол. США, з яких:

  • 368,5 млн дол. США – обслуговування та погашення валютних ОВДП;
  • 69,6 млн дол. США – обслуговування та погашення боргу перед Світовим банком;
  • 3,5 млн дол. США – сплата боргу перед іншими міжнародними кредиторами.

Також у січні завдяки переоцінці вартість фінансових інструментів збільшилася на 86,3 млн дол. США. "Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,1 місяця майбутнього імпорту", - уточнив НБУ.

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті