Макрон уже не сумнівається: зараз не час для діалогу з росією

Нині не час для діалогу з росією. Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон, виступаючи 17 лютого на Мюнхенській безпековій конференції, - повідомляє RFI.

«Ми маємо прискорити та посилити підтримку України», - сказав французький президент, наголосивши, що «російська агресія має зазнати поразки».

«Сьогодні гранично зрозуміло — не час для діалогу», — визнав Макрон, який тривалий час зберігав контакти та вів регулярні телефонні переговори з путіним, викликаючи різку критику в Україні та країнах Східної Європи.

Зараз не час для діалогу, тому що ми маємо справу з росією, яка обрала війну, яка обрала ескалацію воєнних дій і яка вирішила, що може піти далі – до воєнних злочинів та атак на громадянську інфраструктуру, – наголосив французький президент, нагадавши, що Захід намагався вести діалог із РФ, але путін обрав війну та ескалацію.

Зазначається, що Макрон закликав країни Заходу активізувати підтримку України в її протистоянні агресії путінської росії, з тим щоб Україна могла створити умови для «переговорів, що заслуговують на довіру» про мир на своїх умовах.

Росія не може і не повинна виграти цю війну, і російська агресія має зазнати поразки, тому що ми не можемо погодитися на те, щоб незаконне застосування сили стало банальністю. Інакше під загрозою опиниться вся європейська безпека та загалом світова стабільність, - підкреслив Макрон.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті