Майбутній прем'єр-міністр Польщі обіцяє "негайно взятися" за деблокування вантажних перевезень на кордоні з Україною

Лідер найчисельнішої коаліції в новообраному парламенті Польщі, майбутній прем'єр-міністр Дональд Туск обіцяє "негайно взятися" за деблокування вантажних перевезень на кордоні з Україною. Про це повідомляє "Голос Америки".

Туск оголосив, що вже провів зустрічі з кандидатами на міністерські посади в новому уряді, який, за його словами, розв'язуватиме проблеми, які останнім часом постали між Варшавою і Києвом. 

Дональд Туск сказав журналістам 8 грудня, що сподівається на голосування за новий кабінет вже у вівторок, 12 грудня, і приведення уряду до присяги у середу, щоб наступного дня брати участь у саміті Європейського Союзу в Брюсселі.

Саміт ЄС 14-15 грудня має серед іншого розглядати такі ключові питання як можливість початку переговорів про членство України, а також про кількарічну програму європейської допомоги Україні на 50 мільярдів євро.

Туск окремо критикував те, що було названо прорахунками чинного уряду Матеуша Моравєцького і заявив, що негайно візьметься за виправлення таких проблем як блокування вантажних перевезень на кордоні Польщі з Україною, де з польського боку накопичилися багатокілометрові черги з тисячами вантажівок.

За словами Туска, він діятиме в інтересах польських перевізників, але домагатиметься розв'язання питань так, щоб блокада кордону була припинена.

Між Києвом та Варшавою також триває напруженість внаслідок того, що Варшава всупереч позиції ЄС запровадила заборони на імпорт українського збіжжя.

Дональда Туска запитували, чи зміг би він впливати на прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який перед грудневим самітом ЄС гучно заявляв, що голосуватиме проти рішень про допомогу Україні і проти переговорів про її вступ в Європейський Союз.

Туск зауважив, що зв'язки Віктора Орбана з росією і російським президентом путіним, як він висловився "органічні", а тому применшив свої можливості переконувати угорського керівника.

Як повідомлялося, опозиційні партії у Польщі узгодили кандидатуру Туска на посаду прем'єра.

Напередодні Чехія, Польща, Словаччина та Угорщина домовилися "зробити все можливе, щоб не допустити поразки України".

Статті

Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Світ
10.04.2024
09:04

"Для захисту залишається мало що, крім молитви". Огляд західних медіа

"Якби це залежало від мене, я б перестріляла цих виродків... і стерла б Бєлгород з лиця землі"". "Гострі слова Тимохіної вражають, адже вона народилася в Росії і більшість її родичів досі живуть там, – зазначили у британському виданні.
Всі статті