Чехія, Польща, Словаччина та Угорщина домовилися "зробити все можливе, щоб не допустити поразки України"

Держави Вишеградської четвірки - Чехія, Польща, Словаччина та Угорщина - продовжать підтримувати Україну в її захисті від російського вторгнення так, як кожна з країн вважатиме за доцільне. Про це заявила міністр оборони Чехії Яна Чернохова на пресконференції за підсумками зустрічі міністрів оборони країн Вишеградської четвірки та Центрально-Європейського оборонного союзу (CEDC), - повідомляє "Радіо Прага" з посиланням на інформагентство ČTK. 

Зокрема, йдеться про розмінування території України, медичну підтримку та гуманітарну допомогу.

Якщо країни знизять підтримку України, це стане сигналом про слабкість Заходу, заявила Яна Чернохова після засідання CEDC.

"Ми зробимо все можливе, щоб не допустити поразки України, навіть незважаючи на те, що в нас можуть бути різні думки щодо порядку денного, особливо в рамках Вишеградської четвірки", - підкреслила Чернохова.

За її словами, країни досягли домовленості з основних питань. 

Спільна декларація містить також підтвердження важливого значення оборонного співробітництва країн Вишеградської четвірки, співробітництва із захисту повітряного простору Словаччини та необхідності зміцнення оборонної промисловості.

Міністри також погодилися підтримати Ізраїль і його право на самооборону.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті