Чехія, Польща, Словаччина та Угорщина домовилися "зробити все можливе, щоб не допустити поразки України"

Держави Вишеградської четвірки - Чехія, Польща, Словаччина та Угорщина - продовжать підтримувати Україну в її захисті від російського вторгнення так, як кожна з країн вважатиме за доцільне. Про це заявила міністр оборони Чехії Яна Чернохова на пресконференції за підсумками зустрічі міністрів оборони країн Вишеградської четвірки та Центрально-Європейського оборонного союзу (CEDC), - повідомляє "Радіо Прага" з посиланням на інформагентство ČTK. 

Зокрема, йдеться про розмінування території України, медичну підтримку та гуманітарну допомогу.

Якщо країни знизять підтримку України, це стане сигналом про слабкість Заходу, заявила Яна Чернохова після засідання CEDC.

"Ми зробимо все можливе, щоб не допустити поразки України, навіть незважаючи на те, що в нас можуть бути різні думки щодо порядку денного, особливо в рамках Вишеградської четвірки", - підкреслила Чернохова.

За її словами, країни досягли домовленості з основних питань. 

Спільна декларація містить також підтвердження важливого значення оборонного співробітництва країн Вишеградської четвірки, співробітництва із захисту повітряного простору Словаччини та необхідності зміцнення оборонної промисловості.

Міністри також погодилися підтримати Ізраїль і його право на самооборону.

Статті

Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Всі статті