Литва виділила близько 9 млн євро на допомогу українським біженцям

Минулого тижня уряд Литви виділив майже 9 мільйонів євро на допомогу українським біженцям, що перебувають у країні. Про це повідомляє "Еспресо" з посиланням на LRT.

КЯк повідомляється, уряд виділив міністерству соціального захисту та праці на допомогу українцям 8,7 млн ​​євро із запозичених від держави коштів, а майже 10 тис. євро виділив міністерству охорони здоров'я.

Кошти будуть спрямовані на дитячі виплати, соціальну допомогу школярам, ​​соціальні виплати, часткове покриття витрат на опалення та воду, на підтримку оренди житла тощо.

У міністерстві соціального захисту та праці повідомили, що Литва виділила з державного бюджету понад 114 мільйонів євро на допомогу українцям у Литві.

Зазначається, що Литва у 2022 році витратила на таку допомогу 34,5 млн євро.

За даними Центробанку Литви, минулого року українські біженці створили близько 1% ВВП країни, а українці, які знайшли притулок у Литві, сплатили майже 60 мільйонів євро податків до бюджету Литви до березня 2023 року.

З погляду допомоги як частки ВВП, Литва залишається одним із найбільших прихильників України з початку широкомасштабного військового вторгнення Росії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Литва з вересня більше не покриватиме витрати на навчання для українських біженців. 

Статті

Країна
13.09.2024
16:15

Зростання цін та гривня: спокій зі знаком питання

Зберігши свою облікову ставку на рівні 13%, Національний банк України сигналізував: до кінця року різкого зростання цін у країні не очікується. А отже, і обвалу гривні.
Країна
12.09.2024
16:21

Україна нарощує виробництво дронів: проблеми та виклики

73% опитаних виробників сектору ОПК не бачать жодних кроків від держави щодо покращення умов ведення оборонного бізнесу в Україні.
Світ
11.09.2024
19:13

Про далекобійні ракети, сучасні винищувачі, дипломатію і трибунал над Путіним і Лавровим. Огляд західних медіа

Західні союзники спочатку опираються закликам надати більш сучасне обладнання, тільки щоб погодитися на багато місяців пізніше. Такий перервний потік давав українським військовим менше часу на інтеграцію складного і потужного озброєння, залишивши...
Всі статті