Литва закрила кордон з Білоруссю на місяць

«У відповідь на потік контрабандних метеозондів минулого тижня, Кабінет міністрів Литви на своєму засіданні в середу прийняв рішення закрити кордон з Білоруссю до 30 листопада. Постанова уряду передбачає закриття двох останніх прикордонних пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю – «Медінінкай» і «Шальчінкай», – повідомляє 29 жовтня видання Delfi.

Відзначається, що пункт пропуску «Шальчінкай» повністю припинить роботу, а робота пункту пропуску «Медінінкай» буде обмежена – з винятками для осіб певних категорій, яким дозволено перетинати державний кордон в цьому місці.

Як передбачено постановою уряду, винятки застосовуються до дипломатів і осіб, які доставляють дипломатичну пошту, а також до осіб, які прямують транзитом до Калінінграда або з Калінінграда. Через пункт пропуску «Медінінкай» повернутися до Литви зможуть громадяни країни, громадяни країн Європейського союзу (ЄС), а також іноземці, які мають дозвіл на тимчасове проживання в Литві та гуманітарні візи.

Крім того, у виняткових випадках кордон зможуть перетнути й інші особи за посередництва Міністерства закордонних справ (МЗС) Литви.

"Ці обмеження діятимуть до півночі 30 листопада. Тим часом, глава МВС (який представив проект) Владислав Кондратович зазначив, що за необхідності закриття кордону може бути продовжено на довший термін.

У повідомленні нагадується, що минулого тижня через контрабандні метеозонди авіасполучення у Вільнюському аеропорту тимчасово припинялося чотири рази, а в Каунаському аеропорту — один раз. Прикордонні пункти пропуску «Медінінкай» і «Шальчінінкай» також були тимчасово закриті через наплив метеозондів.

Як повідомлялося, Лукашенко заявив, що Білорусь не причетна до дронів, які залетають до Польщі та Литви.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.10.2025
16:00

«Успішними виявляються менше одного відсотка «прильотів». Російські ЗМІ про Україну

«План настільки чудовий, що до нього автоматично додається Нобелівська премія: і негайне припинення вогню, і гарантії безпеки для України (тобто введення окупаційних сил НАТО), і фінансування Росією відновлення України, і мало не спільне управління...
Країна
28.10.2025
20:48

Щоденник матері 18-річного добровольця: минув рік. Виявляється, так можна жити

…Ми говоримо про найманців в армії РФ, але в нас  також колумбійці (їх називають колумбосами, - як же задовбав цей новітній жаргон!) вже стали буденною реальністю. Вони воюють також і з протилежного боку, причому там значно більші виплати.
Країна
27.10.2025
11:21

Кремль сподівається зламати Україну взимку, але санкції Трампа змінюють переговорну гру

...Пізніше стало відомо, що в нього було три варіанти: найлегший, середній і важкий. І він, відповідно, запровадив середній варіант санкцій, натякнувши Путіну, що має ще один, жорсткіший пакет.
Всі статті