Литва підтримає двома мільйонами євро програму "Зерно з України"

Литва до кінця року внесе два мільйони євро до ініціативи "Зерно з України". Про це заявила прем'єр-міністерка Литви Інгріда Шімоніте на спільному з президентами України та Швейцарії брифінгу в Києві 25 листопада.

"Литва приєднувалася до цієї ініціативи торік, і сьогодні ми виділяємо додатково два мільйони євро, які надійдуть до України до кінця цього року", - сказала вона.

За словами Шімоніте, ці кошти допоможуть пом'якшити загрози продовольчої безпеки, спричинені агресією РФ.

Вона додала, що росія намагається перешкодити поставкам зерна з України через Чорне море і спричинити глобальну продовольчу безпеку, але це не спрацює.

"Ми відпрацьовуємо альтернативні шляхи експорту зерна, зокрема, "Шляхи солідарності", а також нові зернові коридори. Ми будемо готові підвищити транзитні спроможності наших портів для українського експорту. Це створить ще одну можливість – коридор через Балтійське море для експорту українських продуктів, незважаючи на спроби росії", - зазначила Шімоніте.

Як повідомлялося, прем'єр-міністерка Литви приїхала у Київ, де одразу вшанувала пам'ять загиблих захисників.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті