Комітет Верховної Ради розглянув законопроєкт щодо забезпечення реалізації права ВПО на житло

Парламентський Комітет інтеграції України до ЄС розглянув законопроєкт щодо забезпечення реалізації права внутрішньо переміщених осіб на житло (№11112). Про це у Телеграм 18 червня повідомляє Верховна Рада.

 Законопроєкт, зокрема, пропонує: 

- надати право ВПО особисто формувати свої потреби у персональному кабінеті в Єдиній інформаційній базі даних про ВПО;

- урегулювати на законодавчому рівні реалізацію прав ВПО на житло через виконання державних та місцевих програм, зокрема, надання соціального житла й житла тимчасового проживання, надання пільгових кредитів для придбання житла тощо;  

- закріпити на законодавчому рівні виплату допомоги на проживання ВПО, які не досягли 18-річного віку, на весь період воєнного стану. 

Комітет ухвалив висновок, що проєкт Закону не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, праву ЄС та міжнародним зобов’язанням України щодо захисту прав людини. 

Як повідомлялося, майже 130 тис. внутрішньо переміщених осіб змушені були повернутись додому - на тимчасово окуповані території України або в зони бойових дій через проблеми на нових місцях проживання.

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті