Кабмін ухвалив рішення про підвищення пенсій із 1 березня

Кабінет Міністрів  23 лютого на черговому засіданні ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня. Це вже третя індексація за час повномасштабної війни, повідомив у Телеграм очільник уряду Денис Шмигаль.

Як повідомляється, в Україні з 1 березня підвищать пенсії майже на 8%. Середній розмір підвищення становитиме 322 гривні, а середня пенсія зросте до 5717 грн.

Індексація торкнеться понад 10 мільйонів українців: 9,5 млн цивільних пенсіонерів, майже 600 тисяч пенсіонерів силових відомств і майже 100 тисяч чорнобильців.

Крім того, з 1 квітня буде автоматичний перерахунок пенсій для 654 тисяч пенсіонерів, які працюють, з урахуванням оновленого страхового стажу. Також у 2024 році проведуть індексацію найнижчих пенсій.

"Попри те, що під час повномасштабної війни уряд має право не проводити індексацію пенсій, ми не лише проводимо індексацію, але і розширюємо її периметр", — зазначили в уряді.

Нагадаємо, у 2022 році середній розмір підвищення пенсій після індексації становив 380 гривень, казали в Мінсоцполітики. Пенсії зросли в середньому на приблизно 8%, а були проіндексовані на 14%.

Торік, у березні 2023 року в Україні провели індексацію пенсій на 20%. Під неї потрапили всі категорії, визначені в законі "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Як повідомлялося, пенсіонери можуть пройти ідентифікацію за допомогою відеозв’язку. 

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті