Кабмін ухвалив рішення про підвищення пенсій із 1 березня

Кабінет Міністрів  23 лютого на черговому засіданні ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня. Це вже третя індексація за час повномасштабної війни, повідомив у Телеграм очільник уряду Денис Шмигаль.

Як повідомляється, в Україні з 1 березня підвищать пенсії майже на 8%. Середній розмір підвищення становитиме 322 гривні, а середня пенсія зросте до 5717 грн.

Індексація торкнеться понад 10 мільйонів українців: 9,5 млн цивільних пенсіонерів, майже 600 тисяч пенсіонерів силових відомств і майже 100 тисяч чорнобильців.

Крім того, з 1 квітня буде автоматичний перерахунок пенсій для 654 тисяч пенсіонерів, які працюють, з урахуванням оновленого страхового стажу. Також у 2024 році проведуть індексацію найнижчих пенсій.

"Попри те, що під час повномасштабної війни уряд має право не проводити індексацію пенсій, ми не лише проводимо індексацію, але і розширюємо її периметр", — зазначили в уряді.

Нагадаємо, у 2022 році середній розмір підвищення пенсій після індексації становив 380 гривень, казали в Мінсоцполітики. Пенсії зросли в середньому на приблизно 8%, а були проіндексовані на 14%.

Торік, у березні 2023 року в Україні провели індексацію пенсій на 20%. Під неї потрапили всі категорії, визначені в законі "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Як повідомлялося, пенсіонери можуть пройти ідентифікацію за допомогою відеозв’язку. 

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті