Кабмін прийняв постанову про тимчасове посвідчення громадянина України - для повернення українців з ТОТ через треті країни

Кабмін України прийняв постанову щодо оформлення тимчасового посвідчення громадянина України на територіях, тимчасово окупованих РФ, та територіях, де ведуться бойові дії. Документ було прийнято 23 лютого, повідомляє "Урядовий портал".

"23 лютого на засіданні Кабінету Міністрів України було ухвалено документ "Про реалізацію експериментального проєкту щодо оформлення тимчасового посвідчення громадянина України громадянам України, які перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією", - сказано в повідомленні. 

Заначається, що це експериментальний проєкт, який запроваджується терміном на два роки.

"Дана постанова спрямована на повернення громадян України з тимчасово окупованих територій через треті країни", - йдеться також у повідомленні.

Підкреслюється, що оформлення посвідчення особи на повернення в Україну громадянам України, які знаходяться на тимчасово окупованій території, є неможливим з огляду та те, що окремими країнами, особливо державою-агресором, це буде використано як визнання Україною окупованих територій - територією іноземної держави.

"Враховуючи зазначене, на засіданні Координаційного штабу було прийнято рішення про розробку проєкту, яким передбачено оформлення тимчасового посвідчення громадянина України людям, які перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих РФ", - пише "Урядовий портал".

Прийняття постанови дає можливість громадянам України отримати документ, що буде посвідчувати особу та підтверджувати громадянство. За допомогою цього документа особи матимуть можливість виїхати через територію, зокрема РФ, в’їхати на територію третіх країн та звернутися до закордонних дипломатичних установ для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

"Можливість використання такого документа на території інших держав буде узгоджуватися за сприянням Міністерства закордонних справ", - йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що Кабмін ухвалив постанову про освітній застосунок "Мрія".

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті