Кабмін прийняв постанову про тимчасове посвідчення громадянина України - для повернення українців з ТОТ через треті країни

Кабмін України прийняв постанову щодо оформлення тимчасового посвідчення громадянина України на територіях, тимчасово окупованих РФ, та територіях, де ведуться бойові дії. Документ було прийнято 23 лютого, повідомляє "Урядовий портал".

"23 лютого на засіданні Кабінету Міністрів України було ухвалено документ "Про реалізацію експериментального проєкту щодо оформлення тимчасового посвідчення громадянина України громадянам України, які перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією", - сказано в повідомленні. 

Заначається, що це експериментальний проєкт, який запроваджується терміном на два роки.

"Дана постанова спрямована на повернення громадян України з тимчасово окупованих територій через треті країни", - йдеться також у повідомленні.

Підкреслюється, що оформлення посвідчення особи на повернення в Україну громадянам України, які знаходяться на тимчасово окупованій території, є неможливим з огляду та те, що окремими країнами, особливо державою-агресором, це буде використано як визнання Україною окупованих територій - територією іноземної держави.

"Враховуючи зазначене, на засіданні Координаційного штабу було прийнято рішення про розробку проєкту, яким передбачено оформлення тимчасового посвідчення громадянина України людям, які перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих РФ", - пише "Урядовий портал".

Прийняття постанови дає можливість громадянам України отримати документ, що буде посвідчувати особу та підтверджувати громадянство. За допомогою цього документа особи матимуть можливість виїхати через територію, зокрема РФ, в’їхати на територію третіх країн та звернутися до закордонних дипломатичних установ для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

"Можливість використання такого документа на території інших держав буде узгоджуватися за сприянням Міністерства закордонних справ", - йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що Кабмін ухвалив постанову про освітній застосунок "Мрія".

Статті

Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Світ
10.04.2024
09:04

"Для захисту залишається мало що, крім молитви". Огляд західних медіа

"Якби це залежало від мене, я б перестріляла цих виродків... і стерла б Бєлгород з лиця землі"". "Гострі слова Тимохіної вражають, адже вона народилася в Росії і більшість її родичів досі живуть там, – зазначили у британському виданні.
Всі статті