Інженера з Куп'янська, який працював на окупантів, затримано на Харківщині. Чоловікові загрожує до 12 років ув'язнення - СБУ

СБУ затримала ще одного ворожого пособника, який пішов на добровільну співпрацю з РФ після захоплення частини Харківської області. Про це повідомили в Телеграм-каналі відомства 20 жовтня.

"Фігурантом виявився колишній інженер Куп’янського управління магістральних газопроводів. Під час тимчасової окупації міста він підтримав російських загарбників і погодився очолити створене ворогом місцеве "газорозподільне підприємство". На цій "посаді" фігурант примушував своїх підлеглих рити траншеї та будувати інші фортифікаційні укріплення для окупантів", - сказано в повідомленні.

Також він підказував командуванню російських військ локації для замаскованого зберігання їхньої бронетехніки та боєприпасів на території району, брав участь у підготовці об’єктів окупаційних органів та військових угруповань РФ до опалювального сезону минулого року.

Після звільнення Куп’янська чоловік намагався "залягти на дно", щоб уникнути правосуддя. Однак співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали. Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Вирішується питання щодо обрання фігуранту запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Зловмиснику загрожує до 12 років тюрми.

Раніше повідомлялось, що колаборант із Сватового, який перейменовував вулиці міста й брав у магазині лише рублями, отримав 7 років ув'язнення.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
19.03.2026
18:00

“З початком війни з Іраном світ починає розуміти точку зору українців”. Огляд західних медіа

“Стрімке зростання цін на енергоносії та послаблення санкцій під час конфлікту з Іраном стали для Кремля рятівним колом у складний фінансовий період".
Світ
18.03.2026
19:00

«Москва уникла серйозних наслідків від нальотів українських БПЛА. Це велике досягнення». Російські ЗМІ про Україну

«...Експерти сходяться на думці: головна мета таких атак - не військовий результат, а інформаційний ефект».
Країна
18.03.2026
10:21

"Війна на Близькому Сході – це удар по Китаю і шанс для РФ": експерт Михайло Гончар пояснив, що відбувається на енергетичному ринку

Чи стане це детонатором повномасштабної економічної кризи, як у 1973 році – поки що однозначної відповіді немає. Очевидно, що все залежатиме від тривалості нинішньої ситуації в затоці.
Всі статті