Колаборант із Сватового, який перейменовував вулиці міста й брав у магазині лише рублями, отримав 7 років ув'язнення

Тюремний строк отримав колаборант зі Сватового, який при окупаційній владі очолив комунальне підприємство й згодом був затриманий СБУ в Києві. Про це повідомило відомство у своєму Телеграм-каналі 19 жовтня. 

"Зловмисник погодився очолити "комунальну" установу рашистів у Сватовому. Але згодом виїхав до Києва, де "намагався залягти на дно" і таким чином уникнути правосуддя. Втім, співробітники СБУ розшукали і затримали його у столиці. За матеріалами Служби безпеки він отримав 7 років позбавлення волі", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що після захоплення міста він одним з перших підтримав загарбників, за що отримав призначення у лавах створеного загарбниками "комунального підприємства Сватівського району". Там займався перейменуванням міських вулиць за "зразком" колишнього СРСР. Також колаборант допомагав місцевим гауляйтерам та їхнім російським "кураторам" організовувати в районі прокремлівські агітаційно-масові заходи.

На підставі зібраних доказів суд визнав обох зловмисників винними за ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Як повідомляє "Детектор медіа", колаборантом є колишній начальник комунального підприємства Сватового "Благоустрій" Ігор Беденко. 

"Як стверджують жителі сусіднього села Преображенне, чоловік мав власний магазин, у якому вимагали розраховуватись рублями ще з перших днів окупації", - пише "Детектор медіа".

Раніше повідомлялось, що СБУ затримала коригувальницю ФСБ, яка наводила російські "Смерчі" на Краматорськ.

Статті

Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті