Фора союзникам РФ, а не Кремлю: військовий експерт пояснив, чому Трамп пригальмував санкції та дав "50 днів"

Затримка вторинних санкцій США — це не "пас" Путіну, а технічна пауза для Китаю, Індії та інших імпортерів російських нафтопродуктів. Таку оцінку в коментарі "ОстроВу" дав керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI", капітан першого рангу запасу ВМС України Павло Лакійчук.

"Ми чомусь всі говоримо про те, що Трамп дав Путіну на 50 днів. Якщо я правильно розумію, Трамп затримав на 50 днів введення вторинних санкцій щодо покупців російських товарів", – пояснив експерт.

За його словами, насправді цей крок виглядає як технічна пауза, яка дає час ключовим споживачам російських нафтопродуктів, зокрема Китаю та Індії, адаптувати свої економіки до нових обмежень.

"Це насправді з точки зору самого Трампа — це фора тим державам, які є споживачами російських товарів. Перш за все, йдеться про Індію, Китай, особливо нафтопродукти. Теоретично можна припустити, що це такий технічний термін для того, щоб вони встигли переналаштувати свою економіку", — зазначив Лакійчук.

Водночас, за його словами, важливо стежити за розвитком подій: "Чи будуть вони це робити чи ні — ми побачимо найближчим часом. І очевидно, це буде таким сигналом, чи варто взагалі на ці санкції сподіватись".

Експерт також припустив, що затримка з санкціями може мати і другий план — вплив на дії самого Кремля.

"Це так виглядає, як певна фора і для самого кремлівського диктатора. Це, звісно, дещо конспірологічна версія — пов’язувати оці 60 днів Путіна, де він там обіцяв за два місяці знищити Україну, мінус 10 днів, і тут десь... Але відкидати зовсім це не варто, як на мене", – вважає він.

Окремо Павло Лакійчук прокоментував риторику американського президента: "Ми чуємо такі фрази: покажи, Зеленський, як ти наступаєш. Трамп хотів би бачити, користуючись термінологією цього нью-йоркського ріелтора, карти в руках України".

Експерт зазначає, що останні удари по стратегічній авіації РФ могли суттєво змінити сприйняття США: "Діпстрайками по російській стратегічній авіації ми трошки шокували Трампа, який вважав, що Україна — це взагалі програшний варіант. А такі люди ставлять тільки на того, хто виграє. Тому, можливо, це і нам 50 днів".

Як повідомлялося раніше, військовий експерт Павло Лакійчук пояснив, чому перемир’я цього року малоймовірне.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
10.09.2025
11:10

«Ніхто, крім нашого солдата, не наближає мир у нашому розумінні». Російські ЗМІ про Україну

"Російська зона – це Новоросія і Київ, західна зона – області, які відійдуть Угорщині та Польщі, і, нарешті, демілітаризована зона – це Україна. Від Житомира до Рівного".
Луганськ
09.09.2025
11:39

Щоденник матері 18-річного добровольця: Розбаланс між офіційними новинами й реаліями травмує

Його відпускають на ВЛК за місцем реєстрації на два дні. Відпускає людина під свій ризик, бо можна ж отримати чергового СЗЧ. А на ВЛК призначають прийом ключового лікаря на дату ЧЕРЕЗ 20 ДНІВ!
Донбас
07.09.2025
14:14

Намальований "герой" Олександр Захарченко і Пушилін, який роздає порожні обіцянки. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулої неділі на окупованому Донбасі під пильною увагою місцевих ЗМІ відзначали День Донецька, День Шахтаря та імітували всенародну скорботу з приводу річниці ліквідації ватажка «ДНР» Олександра Захарченка
Всі статті