Фінляндія готова вступити до НАТО без Швеції, якщо Туреччина не схвалить заявку Стокгольму

Фінляндія вступить до НАТО без Швеції, якщо уряд Туреччини не схвалить заявку Стокгольма. Про це заявив міністр оборони Фінляндії Мікко Савола на конференції з безпеки у Мюнхені 18 лютого, пише "Deutsche Welle".

"Тоді (якщо Анкара ратифікує лише заявку Гельсінкі. – "ОстроВ") ми приєднаємося", – сказав Савола.

При цьому він зазначив, що хотів би, щоб обидві країни приєдналися до Альянсу разом.

Савола також висловив сподівання, що Фінляндія, яка має 1340-кілометровий кордон із росією, стане членом Альянсу до саміту НАТО у липні 2023 року.

Уточнюється, що Фінляндія та Швеція разом подали заявки на вступ до альянсу у травні 2022 року. Однак Туреччина заявила, що не дасть своєї згоди щодо Швеції.

Раніше повідомлялося, що Фінляндія все ще не наважується поставити Україні танки через сусідство з росією.

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті