Європа не починає інтеграцію українських біженців через невпевненість у термінах закінчення війни - посол ЄС

У Європейському Союзі немає розуміння, чи розпочинати інтеграцію українських біженців через невпевненість у тому, як довго триватиме війна. Про це 3 жовтня в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив глава Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

"Немає загальноєвропейської політики щодо того, чи розпочинати інтеграцію українців-біженців. Але я повністю переконаний у тому, що загальний настрій у європейських суспільствах і владі був дуже гостинним до них. Я не перераховуватиму всіх видів допомоги, які українці отримують автоматично", - заявив дипломат.

За його словами, більшість із біженців або навіть вони всі не можуть повернутися до України до закінчення війни. При цьому країні ці люди потрібні.

"Я не думаю, що в будь-якій із країн-членів ЄС є політика швидше інтегрувати цих людей, тому що це потрібно їх ринкам праці. Розуміння вашої ситуації залишається дуже стійким", - додав Маасікас.

Він також наголосив, що початок навчального року 1 вересня став визначальним моментом – оскільки українські матері все одно долучали дітей до українського навчання, хай і з-за кордону. При цьому Маасікас наголосив і на працьовитості біженців з України.

"Скрізь, де є українські біженці (у тому числі й у моїй рідній країні, в Естонії, де вони становлять 4% населення), вони хочуть почати працювати якнайшвидше. Завжди перше покоління мігрантів, як правило, працює на сходинку нижче свого освітнього та кваліфікаційного рівня, на жаль, в основному через мовні та культурні аспекти. Але дуже багато з них знайшли собі роботу", - повідомив посол.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що українські біженці намагаються залишити росію.

За тиждень ще понад 3 тис. українських біженців отримали візи тимчасового захисту в Чехії.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті