Експорт по "зерновому коридору" за тиждень зріс на 80%

За останній тиждень роботи "зернового коридору" експорт ним зріс майже на 80%. Про це повідомили в асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

"За 43-й тиждень роботи "зернового коридору" з 22 по 28 травня 2023 року, через морські порти Одеської області було експортовано 210,5 тисячі тонн агропромислової продукції, що на 78% більше відвантажень цим каналом, ніж тиждень тому", - повідомили в асоціації.

Найбільше за цей тиждень відвантажували кукурудзу (91% експорту за цей період) і ячмінь (9%). Ці вантажі завантажили лише на чотири судна, а інспекцію на вхід пройшло 15 суден. При цьому попри такі серйозні дані, обсяги відвантажень все ще є мінімальними.

"Приріст є, проте це мінімальні відвантаження порівняно з потенціалом цього каналу експорту... З такими показниками експортувати надлишки продукції, які перебувають на території України, до початку надходження нового врожаю буде надзвичайно складно. Російська сторона продовжує гальмувати роботу цього каналу експорту", - повідомили в УКАБ.

Загалом від початку роботи "зернового коридору" з 1 серпня 2022 року по 28 травня 2023 року вдалося експортувати 30,5 мільйонів тонн продукції АПК.

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський повідомив, що понад 1,5 мільйона тонн агропродукції накопичено в заблокованому порту "Південний".

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті