Експорт по "зерновому коридору" за тиждень зріс на 80%

За останній тиждень роботи "зернового коридору" експорт ним зріс майже на 80%. Про це повідомили в асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

"За 43-й тиждень роботи "зернового коридору" з 22 по 28 травня 2023 року, через морські порти Одеської області було експортовано 210,5 тисячі тонн агропромислової продукції, що на 78% більше відвантажень цим каналом, ніж тиждень тому", - повідомили в асоціації.

Найбільше за цей тиждень відвантажували кукурудзу (91% експорту за цей період) і ячмінь (9%). Ці вантажі завантажили лише на чотири судна, а інспекцію на вхід пройшло 15 суден. При цьому попри такі серйозні дані, обсяги відвантажень все ще є мінімальними.

"Приріст є, проте це мінімальні відвантаження порівняно з потенціалом цього каналу експорту... З такими показниками експортувати надлишки продукції, які перебувають на території України, до початку надходження нового врожаю буде надзвичайно складно. Російська сторона продовжує гальмувати роботу цього каналу експорту", - повідомили в УКАБ.

Загалом від початку роботи "зернового коридору" з 1 серпня 2022 року по 28 травня 2023 року вдалося експортувати 30,5 мільйонів тонн продукції АПК.

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський повідомив, що понад 1,5 мільйона тонн агропродукції накопичено в заблокованому порту "Південний".

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті