Два фільми про війну в Україні здобули нагороди на фестивалі Sheffield DocFest 2023

Нагороди на британському кінофестивалі Sheffield DocFest 2023 здобули два документальні фільми про війну в Україні - "Звідки куди" Мачека Хамела та "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова. Про це повідомляє "Еспрессо"

Оголошення переможців "Sheffield DocFest 2023" відбулося у неділю, 18 червня.

Польсько-українсько-французька документальна стрічка "Звідки куди" режисера Мацека Хамели, який з перших днів російського вторгнення займався евакуацією українців, отримала головну нагороду Міжнародного конкурсу. Як зазначили в журі фестивалю, ця нагорода надається фільмам, які найкраще демонструють сильне художнє бачення та сміливу оповідь.

"Створений з інтимністю та делікатною повагою, ми, члени журі, були приголомшені блискучою простотою цього фільму, який робить нас попутниками у всесвітній одіссеї виживання та втечі", - додали члени журі.

Автори стрічки відреагували на нагороду.

"Нам бракує слів, нас переповнює радість. Кожен фестивальний відбір, кожна нагорода та міжнародне визнання – це ще одна можливість продовжувати підвищувати обізнаність про війну, яка все ще триває. Слава Україні!", – сказали автори фільму.

Окрім цього, спеціальною відзнакою Тіма Гетерінгтона нагородили документальну стрічку "20 днів у Маріуполі" режисера Мстислава Чернова. Ця нагорода вручається фільму та режисеру, які найбільше відображають спадщину фотожурналіста та режисера Тіма Гетерінгтона - британсько-американському фотожурналісту, який загинув при висвітленні бойових дій у Лівії у 2011 році.

"Переможець премії Тіма Гетерінгтона 2023 року - це фільм, який є твором дивовижної мужності та моральної ясності, надає зворушливий контекст знайомим зображенням", - сказали члени журі.

Фільм "20 днів у Маріуполі" розповідає про напад росіян на місто 24 лютого 2022 року та через камеру воєнного кореспондента Мстислава Чернова показує свідчення про 20 днів майбутніх подій: бомбардування будинків та пологового будинку, життя людей в блокадному місті та інші жахи війни.

Як повідомлялося, в Україні відбувся показ фільму Шона Пенна Superpower про війну росії проти України. 

Статті

Країна
18.04.2024
18:19

Медична реформа по-запорізьки. Чи отримають пацієнти  належне медичне забезпечення  та  якісне лікування

Факт економії бюджетних коштів, про який говорять місцеві чиновники, навряд чи додає оптимізму запоріжцям, які стають пацієнтами  оптимізованих лікарень. Будь-який пересічний містянин підтвердить, що досі  не помітив, щоб така реорганізація якось...
Країна
18.04.2024
09:14

Закон про посилення мобілізації: основні положення

"Це було дуже несподівано. Поки що ми на всіх ефірах і в соцмережах розповідали, що це закон про справедливість, про демобілізацію, головну норму просто вирішили прибрати. Кажуть, що це був чіткий ультиматум від Генерального штабу. У приватних...
Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Всі статті