Доходи Росії від експорту нафти обвалилися до рекордного мінімуму з початку повномасштабної війни

Доходи Росії від нафтового експорту минулого місяця впали до найнижчого рівня з моменту повномасштабного вторгнення в Україну. Про це повідомляє Bloomberg.

На це вплинули як західні санкції, які обмежили продажі та змусили країну-агресорку пропонувати великі знижки на нафту, так і результативні удари України по нафтовій інфраструктурі РФ.

Агентство зазначає, що минулого місяця РФ заробила 9,5 млрд доларів на експорті сирої нафти та нафтопродуктів. Це на 1,5 млрд доларів менше за січневі показники.

Загальний обсяг нафтового експорту впав на 850 тисяч барелів на добу - до 6,6 млн барелів, що також є найнижчим рівнем з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Зниження минулого місяця відбулося після запровадження ще більших знижок на російську нафту. США посилили тиск на країни-агресорку, що ускладнило продаж її нафти на світових ринках.

Українські удари по нафтовій інфраструктурі та паливних заводах РФ зменшили обсяги нафтопереробки приблизно на 300 тисяч барелів на добу - до 5,1 млн барелів на добу у лютому. Крім того, це також сприяло скороченню експорту сирої нафти.

Внаслідок цього добовий видобуток сирої нафти у країні-агресорці знизився на 710 тисяч барелів - до 8,55 млн барелів на добу. Раніше цього тижня російський видобуток у лютому оцінювався на рівні 9,184 млн барелів на добу.

Водночас Bloomberg зазначає, що війна на Близькому Сході може призвести до збільшення попиту на нафту РФ, оскільки кілька країн регіону скорочують власний видобуток.

Нагадаємо, що СБУ уразила один із найбільших нафтових вузлів на півдні РФ - нафтоперекачувальну станцію «Тихорецьк». 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Донбас
08.03.2026
18:37

Back in the USSR. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в центрі уваги ЗМІ окупованого Донбасу був старт незаконних виборів до Державної думи країни-агресора в Донецькій і Луганській областях України і, звичайно ж, всенародне святкування 8 березня. Публікації на ці теми виразно пахли...
Всі статті