До Польщі найближчими днями мають потрапити перші з 20 систем HIMARS

Найближчими днями перші з двадцяти систем HIMARS мають потрапити до Польщі. Про це в ефірі Польського радіо заявив колишній заступник начальника Генштабу Війська Польського генерал Леон Коморніцький.

За його словами, придбання HIMARS є хорошим кроком, який демонструє, що Польща зміцнює свою військову потужність.

«HIMARS довзолить свторити на пяти чи шести операційних напрямках східного кордону непрохідний бар'єр. Будь-який противник втратить свої наступальні спроможності, іще не дійшовши до кордонів Польщі», - підкреслив генерал.

Закупівлі HIMARS пов'язані не тільки з війною, яка триває в Україні. Військова стратегія озброєння Польщі розпочалась вже давно, - додає експерт з безпеки Пьотр Грохмальский.

«Йдеться про закупівлю Ф-35, чи HIMARS, чи Patriot. Адже HIMARS ми закупили ще у 2020 році», - зазначив Грохмальский. 

Вказується, що Польща хоче купити у США 500 ракетних установок. Їх покупка обійдеться приблизно в 10 мільярдів доларів.

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті