В енергосистемі значний дефіцит генерації, українцям треба бути ощадливими – Yasno

Найближчими вихідними в енергосистемі України збережеться значний дефіцит генерації, споживачам доведеться бути ощадливішими. Про це повідомив генеральний директор енергетичної компанії Yasno Сергій Коваленко у Фейсбук.

"На вихідні зазвичай ліміти споживання більші. Проте в системі зараз значний дефіцит. Так, у Києві на суботу колеги мають обмеження від Укренерго у 962 МВт вдень та 661 МВт вночі. Для Дніпропетровської області маємо 1165 МВт на день та 1205 МВТ - на ніч. Говорячи про дефіцит, зараз маю на увазі саме генерацію. Колеги говорять, що нині енергосистемі для повноцінної роботи не вистачає близько 5 ГВт вдень і 3 ГВт вночі. Для порівняння - одна квартира у середньому споживає 6-8 КВт на добу", - зазначив Коваленко.

Він пояснив, що для зменшення дефіциту теоретично існують кілька варіантів – ремонти пошкоджених потужностей (що далі – то складніше ремонтувати), повернення енергооб'єктів з тимчасово окупованих територій та імпорт електроенергії.

"Що можна зробити зараз? Бути ощадливими. Статистика показує, що наше споживання за грудень 2022 року майже не відрізняється від показників грудня 2021 року", – написав Коваленко.

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті