Бойовики, які штурмували українські міста в Донецькій та Запорізькій областях, проведуть до 15 років за ґратами – СБУ

За матеріалами СБУ до 15 років за ґратами проведуть бойовики, які штурмували українські міста на Донеччині та у Запорізькій області. По це повідомляється в Телеграм-каналі відомства 28 січня.

"У ході слідчо-оперативних дій зібрано доказову базу вини ще трьох бойовиків, які на початку повномасштабного вторгнення вступили до лав російських окупаційних угруповань, – сказано в повідомленні. – Там вони увійшли до складу бойових підрозділів Південного військового округу країни-агресора і брали активну участь у штурмі населених пунктів на сході та півдні України".

Уточнюється, що зловмисники потрапили в полон під час контрнаступу ЗСУ в минулому році. За матеріалами Служби безпеки суд призначив бойовикам покарання строком від 10 до 15 років ув’язнення.

Підкреслюється, що серед засуджених – чоловік, який ще у 2015 році приїхав у тимчасово окупований Донецьк і приєднався до терористичного угруповання "Восток". Після 24 лютого він воював проти Сил оборони в районі селища Піски, де і потрапив у полон.

Наступний злочинець – командир гранатометного підрозділу підконтрольної окупантам "народной милиции ДНР", який брав участь у бойових діях на Запорізькому напрямку.

"Ще один бойовик перебував у складі "100-й отдельной мотострелковой бригады 1-го армейского корпуса" ЗС РФ, – повідомляє СБУ. – У лавах окупантів займався ремонтом та обслуговуванням ворожої військової техніки".

На підставі зібраних доказів суд визнав трьох бойовиків винними за трьома статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);

- ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації);

- ч. 2 ст. 260 (участь у не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях).

Ще одного бойовика засуджено за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Раніше повідомлялось, що двоє колаборантів з Луганщини намагалися влаштуватись до українських держустанов й були затримані.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
02.12.2025
11:13

“Для Зеленського кожен день виживання буде відчуватися як перемога”. Західні медіа про Україну

“Нічого про права людини, гуманітарне право, міжнародне право чи принципи. Це створює нову європейську “архітектуру безпеки”, повну дірок”
Луганськ
30.11.2025
23:55

Не любов… Луганський  щоденник

Я знаю тих, хто повернувся, але я не можу спілкуватися з ними. Можна закрити на все очі, можна бути вищим, але можна просто не спілкуватися, і я обираю цей варіант.
Донецьк
30.11.2025
17:20

Ватажок «ДНР» підтвердив, що зруйновані в ході «СВО» населені пункти будуть показувати туристам, а не відновлювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Вперше ідею консервації зруйнованих російськими окупантами міських кварталів і селищ Донбасу «для збереження пам'яті» Денис Пушилін висловив півроку тому. Тоді в якості кандидатів на «музей під відкритим небом» він назвав Авдіївку, Вугледар і Бахмут.
Всі статті