Біля узбережжя Греції перевантажують російську нафту для продажу в обхід санкцій – Bloomberg

Російську нафту перевантажують для продажу в обхід санкцій біля узбережжя Греції. Про це повідомив Bloomberg 23 лютого.

"Бухта на півдні Греції стає гвинтиком у російському ланцюжку поставок нафти, – сказано в повідомленні. – Мільйони барелів російської нафти та палива були переправлені між танкерами всього за кілька миль від узбережжя Греції, що є одним із ряду обхідних шляхів, які трейдери використовували для подолання санкцій Європейського Союзу проти Москви".

Уточнюється, що щонайменше 23 млн барелів російської сирої нафти та додаткових обсягів нафтопродуктів перекачали з одного танкера на інший у затоці Лаконікос з початку цього року. 

Зазначається, що грецька влада стверджує, що її можливості для втручання обмежені, оскільки переправлення нафти відбувається за межами шестимильної межі територіальних вод країни.

"Трейдери та судноплавні компанії знайшли безліч способів забезпечити надходження російської нафти, і події поблизу Греції – лише останній приклад", – йдеться також в повідомленні.

Підкреслюється, що подібна діяльність спостерігалася і поблизу Сеути, іспанського анклаву на півночі Африки. Величезний тіньовий флот танкерів також виник, щоб допомогти країні подолати санкції.

Раніше повідомлялось, що спроби росії обійти санкції припинятиме коаліція з 30 країн.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
19.12.2025
09:00

Фінський досвід та уроки для України

Війну РФ проти України часто порівнюють із «Зимовою війною». Аналогій та паралелей справді багато. Але, хоча історія повторюється, вона ніколи не повторюється один до одного.
Донецьк
17.12.2025
22:10

Життя після шахти: як гірники Донеччини шукають себе після втрати копалень

«Я ледь зводив кінці з кінцями. Майже всі гроші уходили на оренду та продукти. Через це почались непорозуміння з дружиною. На жаль наша родина не витримала таких випробувань. Ми розстались..."
Світ
17.12.2025
12:03

«Прямо зараз потрібно кинути всі сили, щоб душити ворога». Російські ЗМІ про Україну

«Ми вже спостерігали, як адміністрація Дональда Трампа, зберігаючи загальну лінію на бажання припинити український конфлікт, змінювала переговорну позицію на протилежну. Київ розраховує, що спроба американської адміністрації натиснути на українську...
Всі статті