Бельгія, яка очолила Євросоюз, назвала виділення Україні 50 млрд євро "найближчим завданням" 

Бельгія 5 січня офіційно очолила головування в Євросоюзі і назвала виділення Україні 50 млрд євро "найближчим завданням". Про це повідомляє Бі-бі-сі.

За словами прем'єр-міністра Бельгії Александра де Кроо, пріоритетами для його країни в період головування в ЄС стануть підтримка України, зміцнення демократії та розвиток економіки, а своїм найближчим завданням він вбачає узгодження на саміті Євросоюзу 1 лютого плану фінансової допомоги Києву з 2024 до 2027 року в розмірі 50 мільярдів євро.  

"Європейське населення дивиться на Європейський Союз. Люди дивляться на Євросоюз з ясними очікуваннями, з надією захистити його, з надією зміцнити наш добробут, наш добробут і з надією підготувати спільне майбутнє. Спільне майбутнє тут, у Європі, означає, звичайно ж, і Україну в серці Європи", - сказав Александр де Кроо.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн назвала фінансову допомогу Україні "найстратегічнішим" із пріоритетів бельгійського головування Ради ЄС.  

"Після історичного рішення почати переговори про вступ України до ЄС ми повинні терміново рухатися вперед у справі стабілізації нашої фінансової допомоги цій країні", - сказала фон дер Ляєн.  

За її словами, Єврокомісія запропонує Європейській раді "оперативні рішення", які дадуть змогу гарантувати досягнення консенсусу щодо фонду для України в рамках оновленого бюджету Євросоюзу на 2024-2027 роки.  

У повідомленні нагадується, що на саміті ЄС у грудні Єврорада не змогла через позицію Угорщини затвердити поправки до бюджету ЄС на 2024-2027 роки, які передбачають 50 млрд євро допомоги Україні.

Статті

Країна
09.05.2024
14:20

Тінь Медведчука: запорізька руда та вугілля Донбасу

В.Медведчук займається звичними для себе речами. Як і раніше в Україні, це "розпил" державних грошей (тепер із федерального бюджету) та рейдерство. Кумівство з путіним дозволяє робити це безкарно.
Світ
08.05.2024
09:59

Зобразити те, що важко уявити. Подорож колишніми нацистськими таборами смерті у Польщі

"Хоча близько половини єврейських жертв справді загинули в таборах, інша половина так і не потрапила до таборів смерті, — розповідає він. — Вони померли від голоду і хвороб у гето або були вбиті в містах і селах, де вони жили".
Світ
07.05.2024
09:09

«Війну на виснаження Росії не виграти». Російські ЗМІ про Україну

"Британці справді пишаються, що задають певні тренди в українській кризі, скеровують Україну на антиросійський шлях, утримуючи її на ньому, і залишаються лідерами у фінансуванні Києва разом зі США та ФРН.
Всі статті