Президент Європарламенту хоче якнайшвидше розпочати переговори про вступ України до ЄС

Президентка Європарламенту Роберта Мецола "з оптимізмом" очікує прийняття країнами ЄС переговорної рамки у відносинах з Україною. Про це вона заявила 9 травня у Києві після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Переговори про вступ мають розпочатися якнайшвидше, і я з оптимізмом очікую, що переговорна рамка буде прийнята країнами - членами ЄС. У червні європейський парламент допомагатиме Україні всіма можливими способами рухатися вперед європейським шляхом", - сказала вона.

За її словами, "ми усвідомлюємо, що Україні потрібні негайно боєприпаси й системи ППО для того, щоб захищатися від агресора".

"Ми маємо взяти на себе відповідальність, ми маємо посилити військову підтримку й дати результат у нашій фінансовій підтримці. Саме тому наше рішення про надання Україні EUR50 млрд в рамках програми Ukraine Facility настільки важливе", - зазначила вона.

Мецола привітала рішення Сполучених Штатів "надати життєво необхідну фінансову й військову підтримку Україні. І це забезпечить надійне фінансування, щоб задовольнити потреби держави у відновленні".

"Європейський парламент повністю підтримує всі 10 пунктів вашого плану миру, і ми сподіваємося, що Саміт миру у Швейцарії дасть практичні результати. Нам потрібен мир разом зі справедливістю, свободою та гідністю", - заявила Мецола.

Вона також привітала "прогрес, досягнутий щодо 14-го пакету санкцій. Ми сподіваємося, що його невдовзі буде прийнято".

"Ми також підвищуємо тарифи на російські та білоруські сільськогосподарські товари, переважно зерно, щоб зупинити їх імпорт на спільний ринок Європейського Союзу. Ми також готові використовувати доходи від заморожених активів Росії для України", - зазначила вона.

Нагадаємо, 9 травня до Києва з неанонсованим візитом прибула президентка Європарламенту Роберта Мецола.

Статті

Світ
17.07.2024
10:29

«Вони намагатимуться знову водити нас за ніс». Російські ЗМІ про Україну

Він, по-перше, намагається зупинити стрімке падіння Європи в прірву і, по-друге, послідовно відстоює національні інтереси своєї країни, домагаючись територіальної автономії для угорців Закарпатської України
Світ
16.07.2024
09:57

"Росія навмисно обрала лікарню своєю мішенню". Огляд західних медіа

Між візитом Орбана до Москви і нападом на дитячу лікарню були лише вихідні. Це багато говорить про те, як Кремль ставиться до ініціатив, подібних до ініціативи угорського глави уряду: з байдужістю і радістю від приниження".
Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Всі статті