«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Проректор російської Дипломатичної академії Олег Карпович на сторінках газети «Известия», легко спотворюючи реальну політичну ситуацію, міркує про те, «як оголошене Росією перемир'я може вплинути на врегулювання української кризи і діалог зі США». Рішення Путіна «оголосити перемир'я з нагоди Дня Перемоги» кремлівський дипломат називає «гідною відповіддю на активізовані інформаційні зусилля наших опонентів». «Усвідомлюючи неминучість прийдешнього провалу, Україна та її покровителі всіма силами намагаються зірвати потепління, що намітилося в російсько-американських відносинах. Взято на озброєння колишні прийоми гібридної війни», - переконує Карпович.

«Аморальні диверсії»

Не моргнувши оком, Карпович бреше, що «ЗСУ використовують мирне населення як живий щит і активно провокують Москву на чергові удари по своїй території». «Раз по раз українська сторона організовує все нові теракти, серед яких і підле вбивство генерал-лейтенанта Ярослава Москалика, і спалення храму «Новий Єрусалим» у Бєлгородській області у Великодній тиждень, і інші аморальні диверсії. Явним чином Київ зробив ставку на психологічні удари по нашій країні, щоб змусити Росію піти на гранично жорсткі кроки у відповідь», - грізно сердиться проректор Дипакадемії.

Переконує Карпович і в тому, що «команда Зеленського прагне максимізувати кількість жертв серед мирного українського населення, яке давно сприймається як витратний матеріал і «сакральна жертва» заради посилення західної підтримки».

«Київський режим активно намагається ввести в оману американського лідера Дональда Трампа, що Москва нібито не хоче зупиняти військові дії. Це при тому, що всі останні миротворчі ініціативи виходять саме від російського президента і обрамлені виключно логічними технічними вимогами. Зрозуміло, що україно-європейська коаліція, зацікавлена в безстроковому продовженні боїв, буде і далі робити деструктивні зусилля, мета яких - зрив переговорного процесу. Вони знають, що американський лідер перебуває у вразливому становищі. Після закінчення перших 100 днів президентства країна розколота, а економіка, як і раніше, перебуває в занепаді. Президенту Трампу потрібні значущі досягнення, покликані змінити цей тренд, і він буде емоційно реагувати на будь-які невдачі, пов'язані з втіленням у життя його дипломатичних починань», - переживає Карпович за долю Трампа.

Він упевнено повчає, що «Москві важливо не піддаватися емоціям і спокійно продовжувати здійснювати спеціальну військову операцію для усунення першопричин конфлікту».

«Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника. Розумні сили в США в довгостроковому плані не можуть не розуміти, до чого призводить втягування в конфлікт, що є чужим американським інтересам. Чудовим нагадуванням стане 50-річна річниця з моменту закінчення в'єтнамської авантюри, яка на довгі роки підірвала позиції Вашингтона у світі та призвела до серйозних внутрішньополітичних потрясінь. Безглуздість війни в Південно-Східній Азії, яка теж почалася з надання допомоги регіональним союзникам, які нібито виступають за західні цінності, виявилася важливим уроком для багатьох поколінь політичних еліт США. Уроки в'єтнамської катастрофи добре засвоїв і Дональд Трамп», - чомусь упевнений кремлівський дипломат.

Карпович наполягає, що Дональд Трамп «не може не розуміти, і це наочно випливає з його заяв, що український конфлікт має всі шанси набути зовсім іншого масштабу».

«Офіційно оприлюднений Володимиром Путіним факт участі КНДР у розгромі нацистів у Курській області наочно свідчить: Москва не одна, у нас є надійні партнери, і Вашингтон не зацікавлений у перетворенні локального протистояння на глобальне. Тим паче що в усьому світі істотно наростає напруженість. На межі зіткнення опинилися Індія і Пакистан. Ізраїль виношує плани ударів по Ірану. Посилюється турбулентність у Південно-Китайському морі та навколо Тайваню», - зарозуміло попереджає кремлівський дипломат.

І поблажливо додає: «Трамп неодноразово демонстрував бажання увійти в історію як миротворець. Якщо це бажання, всупереч тиску військово-промислових лобістів і «партії війни» в Європі, ще живе, він не піде на ескалацію в діалозі з Москвою, а, навпаки, зробить усе, щоб через відновлення відносин із Росією зупинити сповзання світу до глобальної катастрофи. Цілком імовірно, що саме зараз ми опинилися на роздоріжжі, і подальший хід історії залежить від готовності та прагнення американського президента не звертати з обраного курсу. Упевнені, що він зробить правильний вибір».

«Концепція зовнішньої політики Росії від 2023 року чітко визначила модель російсько-американських відносин, а перспективи її формування залежать від ступеня готовності США до відмови від політики силового домінування і перегляду антиросійського курсу на користь взаємодії з РФ на основі принципів суверенної рівності, обопільної вигоди та поваги до інтересів одне одного», - ставить умови проректор російської Дипакадемії.

«Добра воля бандерівських виродків»

Завжди розлючена «Комсомольская правда» не зраджує собі і цього разу: «Зеленський виступив проти перемир'я на День Перемоги. У київських нацистів такого свята давно немає. Київ намагається провернути маніпуляцію у зв'язку з перемир'ям на День Перемоги».

«Примітна реакція офіційного Києва на перемир'я, оголошене президентом Росії Володимиром Путіним з 00 годин 8-го травня до 00 годин 11-го травня. Вона повністю вкладається в назву старого радянського мультфільму «А Баба-Яга проти». Спочатку виступив очільник МЗС Незалежної Андрій Сибіга, який змінив на цій посаді Дмитра Кулебу, і зайвий раз довів, що шило на мило міняти великого сенсу не було... Це взагалі характерна риса українських офіційних осіб - використовувати соцмережі для своїх заяв із питань власної діяльності - вони як почали мавп'янити ще за Барака Обами, який запровадив таку моду, так не можуть зупинитися. Слідом за очільником українсько-криворізької дипломатії на сцену вийшов і її, можна сказати, засновник - «прострочений» узурпатор-комедіант Володимир Зеленський. «...Немає причин чекати 8 травня. Вогонь має бути припинений не на кілька днів. Негайне, повне і безумовне припинення вогню - і щонайменше на 30 днів, - прохникав «прострочений». По суті, наведені заяви, що пролунали з Києва, - це відмова від оголошеного російським президентом перемир'я, хоча прямої і зрозумілої відповіді українська сторона так і не дала», - у своєму улюбленому цинічному стилі переказує «КП» поточну ситуацію.

«У минуле «великоднє» перемир'я українську сторону не влаштовувала його «раптовість» - у Києві скиглили, що треба було оголосити про нього заздалегідь. Зараз, коли про перемир'я оголошено практично за 2 тижні, знову плачуться, цього разу, що треба його чекати, і що воно таке коротке, а не таке, яке хотіли б у Києві. В історію одразу ж залізли і європейці, як завжди, «бойовий півник» Макрон з ім'ям Еммануель і мадам прем'єр Італії Мелоні, яка за своїм інтелектуальним рівнем цілком може самотужки впоратися з приготуванням макаронів на кухні», - також цинічно продовжує «КП».

«До речі, зауважте, з приводу «великоднього» перемир'я Зеленський і компанія також спочатку кочовряжилися і навіть відмовилися, але потім отримали по шапці з Європи і швидко погодилися, хоча і не стали дотримуватися. Не виключено, що і зараз буде така сама історія, хоча наш День Перемоги для нащадків тих, хто програв у тій війні, - не свято. І вже набагато менш значуще, ніж Великдень. Для них, зокрема, і для самого «простроченого» наш День Перемоги - зовсім не свято, а навпаки - день жалоби. На Україні це свято скасували і відзначають тепер разом із переможеними День пам'яті. У зв'язку з цими українськими «рухами тіла» на всі звинувачення Росії з боку України в «спробах маніпуляцій» природна і логічна відповідь полягає в тому, що маніпуляціями займаються виключно в Києві, не даючи зрозумілої і прямої відповіді. Це в них сон - несон, а несон - сон. А в нас усе чітко, логічно і зрозуміло і без усяких подвійних тлумачень», - переконує «КП».  

«P.S. І останнє. Сибіга натякає, що Путін оголосив перемир'я, щоб уникнути інцидентів під час перебування іноземних гостей у Москві на День Перемоги. Якби ми сподівалися тільки на добру волю бандерівських виродків, то такий аргумент, ймовірно, мав би сенс. Але Зеленському та Сибізі не варто забувати, що вони самі скликали своїх союзників у цей день для протиставлення їхнього спільного шабашу святкуванню нами нашого ювілею. І якщо Зеленський справді задумав провокацію на 9-те травня, то всім його союзникам треба б тридцять тричі подумати, а чи варто їхати в цей день у гості до «простроченого», який сподівається прикритися їхніми тілами від відплати», - грізно попереджає кремлівська газета.

«Торг недоречний»

Член Комітету Держдуми з безпеки і протидії корупції Михайло Шеремет в інтерв'ю «Парламентской газете» переконує, що «Україна де-юре вже втратила понад 20 відсотків території» і «торг щодо варіантів визнання земель, які відійшли Росії, недоречний».

На запитання, «які 20 відсотків території України готовий віддати Зеленський?», Шеремет діловито відповідає: «Питання про відсотки території дуже дивне. Якщо йдеться про регіони, які вже конституційно увійшли до складу Росії та історично були нашими, то, на мій погляд, торг тут недоречний. Це не повинно взагалі обговорюватися. Росія не буде торгувати своїми людьми. Якщо ж ідеться ще про якісь території, то я вважаю, що ці 20 відсотків мають рахуватися, минаючи ті, що вже увійшли. Але все це не більше ніж риторика. Київ намагається надурити нас і громадськість якимись цифрами, але питання буде вирішуватися за фактом. А на сьогодні факти абсолютно неприємні. Як для хунти Зеленського, так і для держав, які його підтримують».

«Я хочу сказати, що історія повторюється. Ми пам'ятаємо гітлерівську Німеччину, яка аналогічно вела бойові дії, але багато держав, які її підтримували, фінансували, сприяли тому, щоб вона здійснювала експансію на російську територію, згодом відхрестилися від неї і говорили, що не знали про те, що відбувається, і ніколи її не підтримували. Я думаю, що із Зеленським буде аналогічна ситуація. І всі ті заяви, які сьогодні роблять публічні європейські політики, частково американський істеблішмент, той, що зійшов із міжнародної арени, згодом відмовлятимуться від цієї історії, а можливо, навіть натягатимуть ситуацію на себе і казатимуть, що це вони перемогли той нацизм, який відродився. Сьогодні це лише політичні ігрища, а історія пишеться нашою армією, президентом і народом», - пафосно заявляє депутат Держдуми.

Він застерігає, що «якщо сьогодні Україна зволікатиме і здійснить такі самі промашки, які зробив Зеленський за підсумками перемовин у Туреччині у 2022 році, коли угода була вже готова і можливо було не допустити подальшого кровопролиття, то будуть створені умови, щоб ніяких де-юре і де-факто взагалі не існувало».

«Я впевнений, що будь-які заяви, які робить Україна, багаторазово узгоджені з європейською спільнотою. Тому я вважаю, що позиції необхідно обговорювати з безпосередніми бенефіціарами цієї конфронтації... Оскільки її влаштували насамперед, я вважаю, Сполучені Штати Америки, то вони ж, власне кажучи, і спробують відкотити цю ситуацію назад, щоб не створювати ще одну велику точку напруги», - зарозуміло радить Шеремет.  

«Щоб видавати себе за нього»

Захопивши «Київзатридня», газета «Аргументы и факты» перейшла, нарешті, до звільнення Курської області. При цьому кремлівська газета інструктує, «як обчислити солдатів-втікачів ЗСУ».

«Українські бойовики, які залишилися в Курській області, можуть маскуватися, знімаючи з військової форми відзнаки або переодягаючись у цивільний одяг. При цьому вони так само небезпечні для мирних жителів», - суворо попереджає «АиФ», розпитавши такого собі «криміналіста» Михайла Ігнатова, «що саме може видати замаскованих солдатів Збройних сил України та як діяти під час зустрічі з українськими військовими-втікачами».

«Українські солдати, що залишилися в Курській області, можуть спробувати загубитися в натовпі, проникнувши в Орловську, Липецьку або Тамбовську області», - повчає Ігнатов. За його словами, «у цих та інших територіях, де не було бойових дій, люди більш розслаблені, тому там військовим Збройних сил України буде простіше сховатися».

«Придумати собі історію, прийти в якесь село, попросити пожити в когось, підробити. Скаже, наприклад, що він загубився, пам'ять відшибло», - продовжує інструктувати «криміналіст», наголошуючи, що «українські бойовики не мають російських документів, через що вони можуть піти на крадіжку або викрадення людини, щоб потім видавати себе за неї».

«Також можуть викрасти людину, вбити і забрати її документи, щоб потім видавати себе за неї», - застерігає Ігнатов.

«Для того, щоб загубитися в натовпі, бойовики ЗСУ, які залишилися в Курській області, можуть залишитися у військовій формі, але зняти всі нашивки і шеврони, щоб їх не змогли впізнати. При цьому такі військовослужбовці мають викликати підозри, оскільки всі російські бійці перебувають у певних місцях дислокації та зі своїми підрозділами. Крім того, українські солдати намагатимуться знайти цивільний одяг, хоча і за ним їх можливо виявити, оскільки навряд чи вони зможуть відшукати його за розміром. Якісь короткі штани, невеликі майки. Загалом, будуть одягнені безглуздо», - попереджає Ігнатов.

Ах, ще: Ігнатов просить не забути, що «українських військових видасть також і акцент, який хоч би як вони не ховали, але зробити до кінця це не зможуть».

«Тому вони ховатимуться в лісових масивах, уникатимуть зустрічі з місцевим населенням, обходитимуть блокпости і всіляко маскуватимуться», - узагальнює криміналіст.

Звісно ж, продовжує інструктувати Ігнатов, «не виключено випадкових зустрічей цивільних із замаскованими українськими бойовиками: військовослужбовці ЗСУ позбуватимуться автоматів, проте залишать собі пістолети, ножі та навіть гранати, через що будуть небезпечні для місцевих мешканців».

«Їм свідки не потрібні, тому таких людей вони можуть позбуватися, щоб про них не розповіли десь на найближчому блокпості», - пояснює Ігнатов, якщо хто не зрозумів.

«При зустрічі підозрілих людей у Курській області необхідно не зближуватися з ними, а тікати, оскільки це можуть бути українські бойовики. Причому, вони не будуть кидатися в погоню, оскільки це може викликати зайвий шум і привернути увагу російських військових. Крім того, не варто зупинятися на машині перед людьми, які голосують на дорозі, оскільки це прифронтова територія, а там потрібно бути потроє пильнішим», - не втомлюється вчити Ігнатов.

Ну і, напевно, найважливіша порада під час спілкування з «бойовиками ЗСУ»: «За появи підозрілих людей потрібно обов'язково й моментально повідомити військовим або до найближчого відділення поліції».

Огляд підготував Михайло Карпенко, «ОстроВ»

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті