Як зробити власне житло екологічно чистим та здоровим: секрети екоремонту

Сьогоденні глобальні природні катаклізми змушують людей задуматися про використання в побуті менш шкідливих матеріалів. Тому все більшим попитом починають користуватися екологічно чисті й здорові предмети і технології.

Власник сайту Новий Дім Андрій Шум зі своєю командою авторів розробили низку рекомендацій щодо втілення екостилю у квартирі.

Екоматеріали у ремонті

Зробити житло більш екологічним можна за допомогою використання екологічно чистих матеріалів і технологій, які менше шкодять навколишньому середовищу і здоров'ю людини.

Ось кілька способів використання екоматеріалів у ремонті:

  • Дерево. Використання дерев'яних матеріалів може істотно знизити негативний вплив на навколишнє середовище. Деревина може використовуватися для підлог, стін, стель, меблів та інших елементів інтер'єру.
  • Бамбук. Бамбук є швидкозростаючим джерелом, яке може використовуватися як альтернатива дереву.
  • Лляні та бавовняні тканини. Під час вибору текстилю для штор, килимів, меблів та інших предметів інтер'єру надавайте перевагу натуральним матеріалам, таким як льон і бавовна, які є біорозкладними та зазвичай мають менший вплив на довкілля, порівнюючи із синтетичними матеріалами.
  • Глина та глиняні покриття. Глина є екологічно чистим матеріалом, який може використовуватися для створення плиток, штукатурки і навіть стін.
  • Камінь. Природний камінь, такий як граніт, мармур, вапняк, сланець тощо є довговічним і екологічно чистим матеріалом, який можна використовувати для підлог, стін, стільниць та інших поверхонь.
  • Перероблені матеріали. Можливе використання матеріалів, отриманих з переробки, таких як перероблене скло, метал, пластик тощо. Це дає змогу зменшити обсяг відходів і скоротити споживання природних ресурсів.
  • Екологічно чисті фарби та оздоблювальні матеріали. Під час вибору фарб, лаків і клеїв віддавайте перевагу продуктам на водній основі з низьким вмістом VOC (органічних сполук).
  • Енергоефективні вікна та двері. Заміна старих вікон і дверей на енергоефективні моделі може знизити споживання енергії на опалення та кондиціонування повітря.

З огляду на ці та інші екологічно чисті матеріали і технології, ви можете значно поліпшити екологічну стійкість вашого будинку і зробити його здоровішим і безпечнішим для вас і навколишнього середовища.

Статті

Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Світ
20.04.2024
09:31

"Трамп хоче, щоб Конгрес ухвалив рішення про допомогу Україні". Огляд західних медіа

Якщо Трамп повернеться на посаду і спробує проштовхнути мирну угоду між Росією і Україною, йому потрібно, щоб Україна мала сильну військову позицію.
Країна
18.04.2024
18:19

Медична реформа по-запорізьки. Чи отримають пацієнти  належне медичне забезпечення  та  якісне лікування

Факт економії бюджетних коштів, про який говорять місцеві чиновники, навряд чи додає оптимізму запоріжцям, які стають пацієнтами  оптимізованих лікарень. Будь-який пересічний містянин підтвердить, що досі  не помітив, щоб така реорганізація якось...
Всі статті