Судовий реєстр - що це і кому може стати у нагоді?

Останнім часом все більше українців починають активно кристуватися судовим реєстром у повсякденному житті. Яку інформацію там можна отримати та як правильно використати її?

Так, судовий реєстр за прізвищем містить у собі дані про кримінальні, адміністративні, гоподарські, цильвіни справи. Фактично, це означає, що вибір доступної інформації достатньо широкий - від кримінальних справ, заведених на людину, до боргів по аліментах. 

Сьогодні, українці використовують судовий реєстр у досить різноманітні життєвих ситуаціях. Хтось перевіряє бізнес партнера, а хтось - людину з якою збирається на побачення чи майбутню дружину.

Крім цього, судовий реєстр може бути корисним і в інших ситуаціях, наприклад: 

При покупці автомобіля: ви можете здійснити перевірку власника на наявність судових справ, що може допомогти уникнути проблем з правом власності або заборгованості, які можуть перейти на покупця. Ви також можете дізнатися, чи потрапляла автівка в ДТП на території України.

При будь-яких операціях з нерухомістю (оренда, купівля-продаж). У реєстрі можна перевірити як потенційного орендаря так і продавця. Є можливість дізнатися про обтяження стосовно нерухомого майна та наявність спорів про виселення певних осіб (наприклад - неповнолітніх дітей)

При наймі працівників: роботодавці можуть перевіряти кандидатів на роботу на наявність кримінального минулого або адміністративних порушень, особливо актуальним це є для відповідальних посад або тих, що стосуються фінансової діяльності, матеріальної відповідальності.

При розгляді судових справ або правозахисних питань: юристи та адвокати  вже давно дуже активно використовують судовий реєстр для пошуку судової практики, відстеження історії судової, аналізу бекграунду того чи іншого судді та в багатьох інших цілях.

При отриманні кредиту або відкритті банківського рахунку: фінансові установи можуть перевіряти клієнтів на наявність судових справ для оцінки їхньої кредитної історії та ризиків. В цьому випадку особа також може бути окрема перевірена в реєстрі боржників.

Статті

Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Світ
20.04.2024
09:31

"Трамп хоче, щоб Конгрес ухвалив рішення про допомогу Україні". Огляд західних медіа

Якщо Трамп повернеться на посаду і спробує проштовхнути мирну угоду між Росією і Україною, йому потрібно, щоб Україна мала сильну військову позицію.
Країна
18.04.2024
18:19

Медична реформа по-запорізьки. Чи отримають пацієнти  належне медичне забезпечення  та  якісне лікування

Факт економії бюджетних коштів, про який говорять місцеві чиновники, навряд чи додає оптимізму запоріжцям, які стають пацієнтами  оптимізованих лікарень. Будь-який пересічний містянин підтвердить, що досі  не помітив, щоб така реорганізація якось...
Всі статті