Судовий реєстр - що це і кому може стати у нагоді?

Останнім часом все більше українців починають активно кристуватися судовим реєстром у повсякденному житті. Яку інформацію там можна отримати та як правильно використати її?

Так, судовий реєстр за прізвищем містить у собі дані про кримінальні, адміністративні, гоподарські, цильвіни справи. Фактично, це означає, що вибір доступної інформації достатньо широкий - від кримінальних справ, заведених на людину, до боргів по аліментах. 

Сьогодні, українці використовують судовий реєстр у досить різноманітні життєвих ситуаціях. Хтось перевіряє бізнес партнера, а хтось - людину з якою збирається на побачення чи майбутню дружину.

Крім цього, судовий реєстр може бути корисним і в інших ситуаціях, наприклад: 

При покупці автомобіля: ви можете здійснити перевірку власника на наявність судових справ, що може допомогти уникнути проблем з правом власності або заборгованості, які можуть перейти на покупця. Ви також можете дізнатися, чи потрапляла автівка в ДТП на території України.

При будь-яких операціях з нерухомістю (оренда, купівля-продаж). У реєстрі можна перевірити як потенційного орендаря так і продавця. Є можливість дізнатися про обтяження стосовно нерухомого майна та наявність спорів про виселення певних осіб (наприклад - неповнолітніх дітей)

При наймі працівників: роботодавці можуть перевіряти кандидатів на роботу на наявність кримінального минулого або адміністративних порушень, особливо актуальним це є для відповідальних посад або тих, що стосуються фінансової діяльності, матеріальної відповідальності.

При розгляді судових справ або правозахисних питань: юристи та адвокати  вже давно дуже активно використовують судовий реєстр для пошуку судової практики, відстеження історії судової, аналізу бекграунду того чи іншого судді та в багатьох інших цілях.

При отриманні кредиту або відкритті банківського рахунку: фінансові установи можуть перевіряти клієнтів на наявність судових справ для оцінки їхньої кредитної історії та ризиків. В цьому випадку особа також може бути окрема перевірена в реєстрі боржників.

Статті

Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Всі статті