Що таке зубні коронки

Зубна коронка це незнімний протез у вигляді цілісного елемента, який виготовляють у зуботехнічній лабораторії за зліпками, а потім кріплять до зуба.

Коронки потрібні для того, щоб зафіксувати мостоподібний або бюгельний протез на опорних зубах, які можуть бути цілком здоровими. Встановити коронку можна не тільки на пошкоджений природний зуб, а й у разі його повної відсутності, на зубний імплантат.

Питання про встановлення коронки зазвичай виникає, якщо коронкова частина зуба зруйнована більш ніж на 70%. У цьому випадку можна забути про пломбування або мікропротезування вкладкою.

Зробіть перший крок до ідеальної усмішки! Запишіться на консультацію до клініки “Родинна Стоматологія”: https://familydent.ua/koronky-na-zuby/ та отримайте незрівнянну якість та комфорт за доступною ціною!

На які зуби встановлюють коронки

Зазвичай коронки встановлюють на нижні та верхні зуби без принципових відмінностей, має значення тільки передній або жувальний відділ.

Основним критерієм вибору конструкцій жувальної групи є міцність, яку мають металеві, металокерамічні та цирконієві коронки.

Покази до встановлення коронок на зуби

Показаннями до встановлення коронки можуть бути:

  1. Каріозне ураження понад 50% тканин.
  2. Естетичні проблеми - великі сколи та тріщини, зміна кольору.
  3. Перелом коронкової частини.
  4. Патологічне стирання емалі.

Як виготовляються зубні коронки

Коронки виготовляються в кілька етапів.

  • Стоматолог робить відбитки для виготовлення тимчасових пластмасових коронок. Попереднє воскове моделювання майбутньої роботи може бути зроблено, якщо очікується зміна форми або розміру зуба чи групи зубів.
  • Лікар препарує зуби за методикою, що відповідає обраному типу коронки. Встановлює ретракційні нитки в приясенній ділянці, щоб чіткіше показати краї препарування на відбитку. Виготовляє і фіксує тимчасові коронки на тимчасовий цемент.
  • Відбиток відправляється в лабораторію.
  • Проводиться примірка коронок із нанесеною керамікою, перевіряються міжзубні та оклюзійні контакти, колір і форма зубів. У разі необхідності проведення корекції цей етап повторюється доти, доки не буде досягнуто потрібного результату.
  • Роботу відправляють на глазурування в лабораторію.
  • Проводиться примірка і фіксація коронок на постійний цемент.

Статті

Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Всі статті