Особливості НМТ 2024

2023 рік потроху добігає кінця, попереду йдуть зимові свята, а за ними для всіх майбутніх абітурієнтів настають важкі часи — підготовка до НМТ. Розберемося, які ж зміни у його проведенні чекають на нас у 2024 році.

Стаття написана за підтримки школи SpeakWell.ua, що запрошує на курси англійської мови в Києві та онлайн форматі.

Головне про НМТ 2024

Школярі, що не мають намірів вступати до ЗВО у 2024 році, можуть не хвилюватися. Тестування знадобиться лише абітурієнтам, які бажають навчатися на програмі бакалаврату. 

При цьому кандидати на вступ мають готуватися до здачі 4 предметів, зокрема української, історії України та математики.  Останній пропонується обрати самостійно з наступного переліку: фізика, хімія, біологія, географія, укр. література, а також одна з іноземних мов — англійська, французька, німецька, іспанська.

Нововведення

Представники МОН зазначили, що наступного року програму перевірки знань з історії України буде спрощено. Так, вона не охоплюватиме періоди стародавності й частину Середньовіччя, тобто до XVI ст.

До того ж повернута географія, а також введена українська література, чого не було у минулому тестуванні.

Тривалість і спосіб проведення

У 2024 році на виконання завдань з кожного предмета розраховано по 1 годині (рівно 60 хвилин). Всього учасники складатимуть 4 таких електронних тести — і все в один день, що значно економить час порівняно із ЗНО. Між першим і другим 2-годинними блоками в учнів буде можливість скористатися перервою.

У зв'язку з поточною ситуацією, така модель проведення є найбільш зручною та безпечною. Це дає змогу учасникам прибувати лише один раз до екзаменаційного центру, що особливо підходить тим, хто далеко живе. До того ж тестування можна скласти й перебуваючи за кордоном, у відповідних установах. 

Період 

Попри те, що точних дат ще не оприлюднено, проте вже відомо приблизний період проведення тестування. Так, у 2024 році перша сесія розпочнеться в травні, а додаткова відбудеться ближче до середини літа. 

Пробні тести

Взяти участь у пробному тестуванні не вдасться, проте УЦОЯО зобов'язаний буде своєчасно повідомити учасників про особливості майбутнього НМТ. Зокрема мають бути оприлюднені приклади тестових завдань для загального ознайомлення.

Статті

Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Всі статті