Новий зліт ірландського віскі: зростає інтерес до найстаріших світових брендів

Вже кілька століть точаться баталії між ірландцями та шотландцями за право називатися винахідниками віскі. Щоправда невідома, але рецепти значно різняться. Залишилося розібратися в ключовій різниці та труднощі поширення.

Як ірландський віскі був незаслужено забутий і воскрес

Наприкінці 19 століття ірландські компанії постачали продукцію світом, до двору Єлизавети I і до столу американських президентів. Саме тоді заробили міцну репутацію брендів Jameson, Tullamore, Pogues. Завдяки їм зараз можна купити ірландський віскі онлайн та насолодитися класичним смаком.

1919 року винокурні втратили доступ на британський ринок, а це чверть земної поверхні. Але Ірландія почала воювати за незалежність та потрапила під санкції. Підприємства почали закриватися, але добив їх сухий закон у США.

Залишилися три бренди: Jameson, Power та The Cork Distillery. Вони об'єдналися та працювали двома заводами до 1988 року для внутрішнього ринку та кількох сусідніх країн.

За цей час шотландський віскі встиг розкрити потенціал та поширитися. Його почали вважати єдиним справжнім віскі, а самі шотландці вміло підтримували цю вигідну репутацію. Але наприкінці 20 століття ірландські заводи викупила французька компанія Pernod Ricard та почала активно розвивати Irish Whiskey.

Зараз Jameson входить до десятки найпопулярніших марок світу, а в країні з'явилося понад 30 нових винокурень. Думка експертів уже не така однозначна з приводу лідерства Шотландії, адже ірландські сорти пропонують цікавий букет. Дізнатися про сорти ірландського віскі та їх особливості можна в маркеті алкогольних штук MAUDAU.

Чим відрізняється рецепт ірландського віскі

Причиною особливого смаку та аромату ірландського віскі стали прості податки. У 1608 році була видана перша ліцензія на виробництво віскі англійцю Томасу Філіпсу, власнику бренду Bushmills та Coleraine.

Але ірландці продовжували варити алкоголь удома без дозволу. Населення відповіло додаванням непророщеного ячменю, зменшуючи кількість солоду. До особливостей ірландських марок відносять:

  1. Потрійну дистиляцію у мідних перегінних кубах.
  2. Наявність інших злаків, як пшениця, кукурудза, овес.
  3. Купажування до 50 сортів одночасно.
  4. Витримування у дубових бочках з-під кріплених вин не менше 3 років.

Це надає ірландському віскі особливий та різноплановий смак.

Статті

Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Світ
20.09.2023
12:00

“Росія виробляє тепер більше боєприпасів, ніж Сполучені Штати і Європа.” Огляд Західних медіа

“Лідери національної безпеки Тайваню попереджають, що зменшення допомоги США Україні збільшить занепокоєність Тайваню мірою американської рішучості. Все менша частка населення острова вірить, що США відправлять війська у випадку війни"
Світ
19.09.2023
10:37

«Похабний мир з Укрорейхом є незмивним гріхом». Російські ЗМІ про Україну

"Православний християнин у російській владі, прочитавши цю книгу, повинен зрозуміти, що паскудний мир з Укрорейхом є страшним гріхом, сприяння йому прирікає Православ'я в Колисці Хрещення Русі на знищення"
Всі статті