Ключова база знань для інвесторів криптовалюти

Будь-яка інвестиція вимагає особливої підготовки та вивчення інформації про тонкощі процесу. В іншому випадку велика ймовірність просто втратити вкладені кошти. Правило, зокрема, актуальне і під час торгівлі криптовалютою. Насправді недостатньо відстежувати курс біткоїна сьогодні, важливо розуміти специфіку роботи самої криптобіржі. Адже в деяких аспектах вона відрізняється від майданчиків, що використовуються для продажу або купівлі акцій. Тому рекомендується ознайомитися з ключовими визначеннями.

Ключові поняття, на які варто звернути увагу 

Серед базових визначень насамперед варто звернути увагу на:

 • ліквідність — швидкість продажу токена іншим учасникам торгівлі та можливість її обміну на фіатні (реальні) гроші;
 • фіатні кошти — реальні грошові кошти, офіційно визнані як спосіб розрахунку в різних державах і які використовуються для проведення банківських платежів (євро, гривня, долар, фунт стерлінгів);
 • пасиви — заборгованості, як кредитні, так і боргові;
 • активи — власне криптовалюта, яка цікава не тільки власнику, а й потенційному інвестору;
 • біржа — місце, де здійснюється продаж і купівля власне криптовалюти. 

Це лише базові визначення, які необхідні для поверхневого розуміння. Щоби вивчити особливості роботи глибше, варто звернути увагу на більш спеціалізовані терміни.

Що ще варто пам'ятати? 

Серед спеціалізованих криптовалютних термінів варто звернути увагу на:

 • Еірдроп — безплатна роздача різних криптовалют. Використовується найчастіше з маркетинговою метою для привернення уваги нових користувачів і потенційних інвесторів.
 • Стейблкойн — загальна назва криптовалют, обмінний курс яких прив'язується до курсу долара або будь-якої іншої поширеної фіатної валюти чи дорогоцінних металів.
 • Токен — за своєю суттю будь-яка цифрова валюта, що надає користувачам доступ до різних активів, які можуть бути представлені як у вигляді послуг, так і фізичних продуктів.
 • Майнінг — це особливий процес, під час якого здійснюються обчислення різних математичних завдань під час підключення до інтернету. Чим потужніший пристрій, тим більше завдань за секунду може вирішуватися. За отримання відповідей нараховується винагорода у вигляді токена.
 • Біткоїн — найпопулярніша криптовалюта, має високий попит серед користувачів по всьому світу. Дехто помилково називає будь-яку криптовалюту біткоїном.
 • Криптовалюта — цифрові грошові кошти.
 • Блокчейн — особлива система збереження даних, де кожна операція збирається в окремі блоки. На честь цієї особливості й отримала свою назву (block chain, ланцюжок із блоків). Користується особливою популярністю завдяки безпеці.

Після вивчення подібних термінів можна переходити до випробування їх на практиці. Найголовніше, постійно відстежувати актуальні новини у світі криптовалют і продовжувати навчання. Це допоможе в розвитку і зростанні отриманих інвестицій.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті