Головні види NFT-токенів, які дуже популярні

Хоча NFT-токени — це не новинка, не всі поки що оцінили їх перспективи. Тим, хто робить перші кроки у сфері торгівлі криптовалютами, варто знати не лише поточний курс біткоїна та його вплив на вартість інших видів крипти, але і про нові технології блокчейну, які використовуються в сучасному цифровому світі.

Легендарний біткоїн — це звичайна криптовалюта, яку легко обміняти на інші віртуальні монети чи перетворити на фіатні кошти та вивести їх на карту. NFT — унікальний цифровий актив. Кожен із токенів — невзаємозамінний, тобто його не можна обміняти на аналогічний. Токен може бути повністю цифровим активом або токенізованою його версією.

NFT в різних видах мистецтва

Останнім часом NFT-токени дуже часто використовуються митцями. За допомогою них зашифровуються витвори мистецтва у блокчейні, після чого вони монетизуються. Цінність полягає в можливості перевірити оригінальне походження та довести право власності на певне зображення.

Технологія використовується не лише в образотворчому мистецтві. Поступово її застосовують у музиці чи створенні відеоконтенту. Файли також зацифровуються та переходять у токен на блокчейні.

Зовсім необов’язково бути професійним художником, щоби створювати власні токени. NFT знадобиться і тим, хто любить створювати меми. Дотепний жарт у вигляді фото може стати джерелом монетизації. Цінність таких активів залежить від того, наскільки мем завірусився в суспільстві.

NFT-токени в інших галузях

Колекційні NFT-токени можуть використовуватися як цікаві заощадження або вигідний актив для продажу. Унікальність полягає в неповторності активу. Автори токенів часто випускають їх обмеженими серіями, через що вартість тільки зростає. Обмеженість серії призводить до зростання популярності серед колекціонерів.

Ігрова галузь активно використовує нову технологію. Такі токени помітно відрізняються від тих, які зберігаються у криптогаманцях. В ігровій галузі NFT застосовують для:

  • створення правил гри;
  • взаємодії учасників;
  • впорядкування певних механізмів.

Наприклад, в деяких іграх можна створити унікальний скін персонажа у вигляді токена на блокчейні. Гравець, який розблоковує скін, отримує право власності. Схожа схема використовується у великій кількості комп’ютерних ігор, а геймери отримують новий досвід.

Високою популярністю вже кілька років користуються цифрові аватари. Це специфічні картинки облікових записів у цифровому форматі. NFT-аватар зображує конкретного персонажа в комп’ютерній грі чи метавсесвіті, має унікальну зовнішність. Такі аватари використовують з різних причин: наприклад, для доказу свого відношення до певної спілки або підтримки загального духу. Такий аватар дозволяє підкреслити оригінальним способом і власну статусність.

NFT може стати віртуальною копією фізичних активів (торговою картою). Популярність полягає в можливості володіння рідкісними картами та простої перевірки. Ця особливість надзвичайно важлива для інвесторів, бо можливість підробки майже неможлива. Купити такі токени можна на Binance NFT.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті