Вбивство Пригожина завершує етап, коли можна було критикувати воєнно-політичне керівництво РФ

Вбиство Пригожина, якими б не були його справжні причини та виконавці, точно посіє у російському суспільстві думку про те, що за цим стояв Кремль. І ще більше посилить страх російських еліт та російського суспільства щодо путіна та Кремля. Звичайно, цей страх посилить вплив Кремля, путіна, на усі політичні процеси в російському суспільстві, в тому числі воєнні. Це елемент залякування російських еліт та суспільства, знак того, що минула вольниця, в тому числі, збоку російських патріотів, які воюють проти України, завершилася.

Вбивство Пригожина завершує етап, коли можна було критикувати воєнно-політичне керівництво з ультрапатріотичних позицій. Етап, в якому жила Москва останні півтора роки. Тому, номінально це приведе до посилення Кремля та путіна, посилення страху в російських елітах. Бо навіть героя Пригожина, який користувався довірою навіть в пасіонарних колах, був популярним в російському суспільстві, ось так на очах всього народу було вбито під акомпанемент салюту в Курську.

Водночас, це підвищує і крихкість самого режиму в тій частині, що після вбивства Пригожина багато російських ультрапасіонаріїв, ультрапатріотів перейдуть в приховану, але ще більш жорстку позицію по відношенню до путіна. Ризик замахів на путіна, спроб терористичних атак збоку цієї спільноти буде зростати. А разом з ним - і крихкість російського управління.

З точки зору війни це мало що змінює, тому що Вагнер та Пригожин вже давно не є суттєвими факторами війни післ подавлення бунту. Фактично, Вагнер опинився роздрібненим на кілька груп. Одна з них фактично знайшла компроміс з Кремлем, ще одна - інтегрувалася в Міністерство оборони. І лише та група, яка пішла з Пригожин зберігала відносну нелояльність у відношенні Кремля. Але тепер варто очікувати призначення нового керівництва цієї групи, її рух та вливання до російських офіційних структур. 

Фактично, із загибеллю Пригожина та Уткіна історія ПВК "Вагнер" закінчилася. Тепер питання тільки в тому, до кого перейде під контроль "заповіт" Пригожина, яка силова структура контролюватиме цю організацію та хто буде виконувати тонкі ролі на кордоні Польщі та Білорусі або в Африці. Ймовірно, залишки структури Пригожина перейдуть під контроль ГУР ФСБ росії, яке продовжить керувати ними під прикриттям приватної військової компанії та виконувати свої місії. 

Статті

Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Всі статті