"Змушені будуть повертатися до окупованих районів": Лубінець звернувся до уряду через скасування допомоги переселенцям

Уповноважений з прав людини в Україні Дмитро Лубінець звернувся ло прем’єр-міністра стосовно змін у механізмі виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщених осіб, які почнуть діяти з березня 2024 року, через що ВПЛ втратять допомогу. Про це омбудсмен пише 21 лютого у своєму ТГК.

"Я, як Омбудсман України, звернувся до Прем’єр-міністра України щодо змін у механізмі виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщених осіб, які наберуть чинності з березня 2024 року", - повідомив Лубінець.

Він зазначив, що, за попередніми оцінками, потенційно 1 мільйон ВПО може втратити право на допомогу, що може мати значні негативні наслідки для людей, які вже постраждали від війни. А головне - люди змушені будуть повертатися до окупованих районів чи їхати закордон.

"Для більшості ВПО, допомога на проживання — єдине джерело доходу. Втрата цієї допомоги може позбавити їх доступу до базових потреб та житла. Саме тому, у зверненні акцентував на тому, що: Уряд не запровадив дієвих механізмів для заохочення ВПО до працевлаштування; скасування виплати допомоги може стимулювати ВПО до повернення на ТОТ, небезпечні території або переміщення до інших країн; використання значних фінансових ресурсів для евакуації людей із зони бойових дій стає нераціональним, коли людям відмовляють у базовій підтримці після переміщення, що спонукає їх повертатися назад" - акцентує омбудсмен.

Він сподівається, що Уряд перегляне зміни щодо допомоги ВПО з урахуванням викладених зауважень.

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті