ЗМІ: США відкинули вимогу Путіна про радикальне скорочення армії України

США вимагатимуть від Росії визнати право України на армію та оборонну промисловість у рамках мирної угоди. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times із посиланням на агентство Bloomberg.

За словами джерел, знайомих із ситуацією, спецпосланець американського президента Стів Віткофф порушить це питання на зустрічі з Путіним, яка відбудеться 25 квітня. Кількість військовослужбовців не наводиться. Однак співрозмовники агентства зазначили, що йдеться про адекватно оснащену й укомплектовану армію, як того вимагають Київ і його європейські союзники.

Це означає, що Путіну доведеться відмовитися від своєї мети щодо «демілітаризації» України, про що він заявляв на початку вторгнення. Це питання обговорювалося навесні 2022 року - під час останніх прямих переговорів між країнами в Стамбулі. Тоді Росія вимагала скоротити українську армію до 85 тис. військовослужбовців, 342 танків і обмежити дальність польоту її ракет 40 кілометрами. Київ наполягав на 250 тис. солдатах із 800 танками і ракетами, що б'ють на 280 кілометрів. Однак після того як США відмовилися прийняти і навіть запросити Україну в НАТО, президент Володимир Зеленський заявив, що його країні знадобиться півторамільйонна армія. Він підкреслював, що тільки рівна з Росією кількість військ буде реальною гарантією безпеки і з часом приведе Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.

Як повідомлялося, Росія варварськими атаками на українські міста тисне на Америку.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
08.07.2025
15:00

«На їхньому фоні ми – вимираючий вид». Луганський щоденник

Багато неруських. Ми не звикли до такого. Торгують до упору, до темноти. Наші ні, не так, наші себе бережуть. А ці спритні, двожильні. У них не болить. Вони можуть по 12 годин на ногах бути, посміхатися. Їм родину годувати, квартиру сплачувати,...
Донбас
06.07.2025
14:54

Світле майбутнє від "русского мира" в "ДНР" і "ЛНР" відкладається до 2030 року. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня керівники "молодих республік" роздавали щедрі обіцянки кращого життя. Приводом для оптимізму традиційно стали не реальні досягнення в економіці чи соціальній сфері, а... виступ Путіна на нараді, присвяченій анексованим територіям...
Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Всі статті