Мешканців Запорізької області закликають виїхати із зони бойових дій

Голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух закликає громадян виїжджати із зони ведення бойових дій. Відповідний заклик він висловив у інтерв‘ю Укрінформу.

Старух зазначив, що ситуація щодо кількості місцевого населення на окупованій території Запорізької області динамічно змінюється. За його словами, з деяких населених пунктів 80% мешканців виїхали, а з деяких раніше виїхали, а зараз повертаються.

"Відбуваються зміни в свідомості людей. Перших обстрілів люди боялися, а зараз звикли… Попри це, ми закликаємо наших земляків виїжджати із зони ведення бойових дій. Для нас є приорітетом збереження життя людей. Якщо буде життя та здоров‘я, усе можна відбудувати. Якщо ні життя, ні здоров‘я не буде, то і відбудовувати нічого не треба буде. Тому ми прагнемо зберегти людей. На жаль, на окупованих територіях через дії російських загарбників траплялися випадки загибелі мирного населення. Кількість загиблих невелика, але кожна смерть – це велика трагедія", – сказав керівник ЗОВА.

Він також розповів, що з людьми, які залишилися на тимчасово окупованій території, є зв’язок, який періодично зникає.

У цьому контексті Старух додав, що російські війська намагаються значно обмежити мешканцям Запорізької області український інформаційний простір. "Вони заводять своїх провайдерів, намагаються вибудувати російську модель Інтернету, де фільтрується інформація. Українських операторів вимкнули. Натомість завели своїх фейкових", – зазначив керівник ЗОВА.

Як раніше повідомлялося, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук розповіла алгоритм дій для тих, хто має евакуюватися з Донецької області.

Статті

Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Всі статті